[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

آماده اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک با آلمان هستیم، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز در دیدار با هیئت فرهنگی کشور آلمان گفت: شهرداری شیراز آمادگی اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک با آلمان را دارد.
اسقبال شورای شهر از افزایش مناسبات فرهنگی شیراز با سایر کشورها
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار از افزایش مناسبات فرهنگی با سایر کشورها استقبال کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، دستغیب با بیان اینکه شورای پنجم دارای رویکردی فرهنگی است، افزود: افزایش مناسبات فرهنگی و اجرای برنامه‌های مشترک در این زمینه می‌تواند منجر به بهبود روابط بین ملت‌ها و آشنایی با فرهنگ، آداب و سنن یکدیگر شود. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تأکید بر لزوم افزایش ارتباط فرهنگی با سایر کشورها گفت: برگزاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک می‌تواند گامی مؤثر در تعامل و ارتباط با سایر کشورها باشد. محمدرضا دهقانی، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز نیز در دیدار با هیئت فرهنگی کشور آلمان دیدار با تأکید بر سابقه غنی تاریخی و فرهنگی شیراز افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک با سایر کشورها به ویژه کشوری تاریخی همچون آلمان، باعث افزایش درک فرهنگی و گسترش همکاری‌های دوجانبه می‌‌شود.
دهقانی با اشاره به رویکرد فرهنگی شهرداری و شورای شهر اضافه کرد: در این راستا تلاش می‌کنیم تعامل بین شهرداری و سایر کشورها با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود افزایش یابد.
وی برگزاری جشنواره‌های مشترک، هفته‌های فرهنگی و تعریف رویدادهای بین‌المللی را از جمله مصداق‌های اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک دانست و خاطرنشان کرد: در دیدار با هیئت فرهنگی کشور آلمان، راهکارهای مناسب جهت ارائه برنامه‌های فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز افزایش تعاملات بین‌المللی شهرداری شیراز و کشور آلمان را مقدمه‌ای برای اقدامات فرهنگی شاخص، به ویژه اجرای برنامه‌های مشترک دانست.
دهقانی همچنین ضمن تأکید بر ضرورت انجام اقدامات تأثیرگذار در حوزه دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی شهری به عنوان یکی از ابزارهای کارآمد دیپلماسی عمومی، ابراز امیدواری کرد که شهرداری شیراز با حمایت و همراهی سفارت آلمان بتواند پروژه‌های ارزشمندی را با شهرهای آلمان از جمله وایمار و درسدن برگزار کند.
یوستوس کمپر، رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان نیز در این دیدار اعلام کرد: سفارت آلمان از اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک با شیراز استقبال می‌کند.
رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان با اشاره به رابطه معنوی حافظ و گوته اضافه کرد: امسال دویستمین سالگرد انتشار دیوان «غربی شرقی» گوته است و رابطه معنوی این دو شاعر بزرگ بر روابط دو کشور ایران و آلمان تأثیرگذار بوده و می‌تواند پایه اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک قرار بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی