[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

صدور هزار و ۶۱۵فقره مجوز تأسیس واحد‌ صنعتی در فارس، روزنامه شیراز نوین

هزار و ۶۱۵فقره مجوز تأسیس واحد‌ صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری افزون بر ۱۳۵هزار میلیارد ریال پارسال در استان فارس صادر شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: پیش‌بینی می‌‌شود این تعداد واحد صنعتی برای بیش از ۲۵هزار نفر ایجاد اشتغال کند.
فریبرز رضازاده افزود: مجوز‌های صادر شده، در زمینه تولید محصولات کانی غیرفلزی، لاستیک و پلاستیک، غذایی و آشامیدنی، ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات است.
وی تصریح کرد: پارسال با صدور ۲۹۶فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی که برای آن‌ها ۲۹هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده، برای سه هزار و ۴۶۵نفر فرصت شغلی ایجاد شد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: این واحد‌ها در زمینه رشته‌های مختلف صنعتی از جمله تولید محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات کانی غیرفلزی و تولید لاستیک و پلاستیک فعالیت دارند.
رضازاده اضافه کرد: بیشترین پروانه بهره‌برداری که در سال ۹۷ در استان در حوزه صنایع متعلق به واحد‌های تولید لاستیک و پلاستیک، محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات کانی غیرفلزی، ساخت مواد و محصولات شیمیایی است.
وی ادامه داد: همچنین در بین صنایع مختلف استان، واحد‌های تولید لاستیک و پلاستیک بیشترین میزان اشتغال را به خود اختصاص دادند.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: پارسال ۳۸فقره پروانه بهره‌برداری معدنی با ظرفیت استخراج اسمی بیش از یک میلیون و ۱۴۲هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۴۶۷هزار تن نیز در این استان صادر شد.
وی گفت: استان فارس با چهار هزار و ۳۵۱واحد صنعتی فعال، سرمایه‌گذاری حدود ۱۰۲هزار میلیارد ریال و اشتغال حدود یکصد هزار و ۷۰۵نفر از نظر تعداد در رتبه چهارم، به لحاظ اشتغال در رتبه هشتم و از حیث سرمایه‌گذاری در جایگاه سیزدهم قرار گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی