[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران فرمانداری ویژه لارستان، روزنامه شیراز نوین

جلسه ستاد مدیریت بحران فرمانداری ویژه لارستان با موضوع هجوم ملخ صحرایی در برخی مناطق شهرستان با حضور معاون فرماندار ویژه، كارشناس حفظ نباتات فارس، مدیر و كارشناسان حفظ نباتات مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان لارستان و سایر اعضا در این شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، در این جلسه عباسی كارشناس حفظ نباتات فارس مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان لارستان در خصوص مسائل فنی و چگونگی ورود ملخ صحرایی به كشور توضیحاتی ارائه نمود. در ادامه این جلسه، قاسمی مدیر جهاد كشاورزی شهرستان لارستان اقدامات انجام شده و اقلام مورد نیاز مبارزه و بسیج مردمی افراد در منطقه درز و سایبان و تمهیدات لازم جهت پرواز هواپیما را بیان كرد. در ادامه، محمد زرگری مسئول حفظ نباتات شهرستان از سمپاشی ملخ صحرایی در بخش درز و سایبان خبر داد و گفت: تاكنون در سطح بیش از ٥هزار هكتار از مراتع این بخش توسط افراد بومی و كارشناسان پایش صورت گرفته است و بالغ بر ١٣٠هكتار سم‌پاشی انجام شده است.
وی افزود: جهت سم‌پاشی مؤثر و كنترل این آفت در مراتع از تكنیك‌های مختلف سمپاشی از جمله سم‌پاش‌های ULV و سم‌پاش‌های پشت تراكتوری شیلنگ‌دار استفاده شده است. این مقام مسئول با بیان اینكه عملیات ترمیم و تسطیح باند فرودگاه خاكی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: جهت سم‌پاشی در مناطق كوهستانی و صعب‌العبور از هواپیمای سم‌پاش استفاده می گردد.
وی اظهار امیدواری نمود: با كنترل سریع و صحیح ملخ صحرایی، مانع ورود این آفت به مزارع و باغات شویم.
در ادامه در این جلسه مقرر شد ٤دستگاه خودرو شاسی بلند جهت نصب سمپاش ULV، یك دستگاه كمرشكن برای انتقال غلتك جهت ترمیم باند فرودگاه خاكی، شیلنگ و موتور كوپلینگ ٢اینچ و... توسط ارگان‌های مختلف شهرستان تأمین گردد و اطلاع‌رسانی به افراد محلی جهت پایش بر عهده بخشداری مركزی قرار گرفت. همچنین مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان از برخی مراكز به منظور كمك به پایش و سم‌پاشی در منطقه درز و سایبان درخواست كمك خودرو و نیروی انسانی نموده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی