[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

با این دمنوش‌ها در طول روز پرانرژی باشید، روزنامه شیراز نوین

دمنوش یکی از بهترین جایگزین‌ها برای چای روزانه‌ای است که مصرف می‌کنیم. اگر شما هم دائم احساس خستگی دارید، با ما همراه شوید. 
در این مقاله به شما 5دمنوش خوش‌طعم را معرفی می‌کنیم که می‌تواند شما را پرانرژی کند. جنسینگ بین ورزشکاران شهرت زیادی دارد. دمنوش این گیاه فوق العاده چینی اعصاب را آرام می‌کند و توانایی بدن را در مقابله با استرس و خستگی ناشی از استرس بالا می برد. دمنوش جنسینگ انرژی و قابلیت ذهنی فرد را افزایش می دهد. جنسینگ گیاهی جوان کننده برای افراد مسن و تقویت کننده عالی دستگاه ایمنی است.
دمنوش هل
مصرف دم‌ کرده هل مفرح است و خواص گرمابخش و انرژی‌زا دارد؛ از این رو به بهبود روحیه و بازیابی انرژی و توان از دست رفته کمک می‌کند، اضطراب و نگرانی را کاهش می‌دهد و در رفع افسردگی مؤثر است. هل همچنین کلیه‌ها را تقویت می‌کند.
دانه‌های هل خواص گرمابخشی دارد و معده و روده‌ها را تقویت می‌کند. هل اشتها را تحریک می‌کند و روند هضم غذا را بهبود می‌بخشد.
نوشیدن دم کرده هل در تسکین کولیت، رفع سوءهاضمه، نفخ، حالت تهوع و بی حالی مؤثر است و مانع ترشح زیاد اسید معده می‌شود.
دمنوش دارچین
ترکیبات ضدآلزایمر دارچین حاوی دو ترکیب فوق‌العاده است که از مغز حفاظت می‌کند. این دو ترکیب عبارت است از: سینامیک الدهید و اپی کاتچین که مانع تجمع پروتئین آسیب‌رسانی می‌‌شود که در بروز آلزایمر نقش دارد. پروتئین تاو (Tau) که باعث بروز زوال عقل می‌شود، مشکلاتی را در ارتباطات داخلی نورون‌ها ایجاد می‌کند. این پروتئین‌ها همکاری برخی از بافت‌های مغزی را دچار مشکل می‌کند. دارچین به دلیل دارا بودن دو ترکیب مهم ذکر شده از بروز این مشکلات پیشگیری می‌کند.
دمنوش میخک
تقویت کننده مغز است و کسانی که حافظه ضعیف دارند، باید از دم کرده میخک استفاده کنند.
دمنوش زنجبیل
حاوی ترکیباتی است که خواص ضدسرطانی دارد. محققان دریافته‌اند که زنجبیل با سلول‌های سرطانی تخمدان مقابله می‌کند. نتایج بررسی‌های دیگر نیز نشان می‌دهد مصرف زنجبیل تازه باعث کاهش التهاب‌های کولون (روده) می‌شود. مصرف یک گرم پودر زنجبیل در جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحی به اندازه داروهای آرام‌بخش رایج مؤثر است.  خاصیت گرم‌کنندگی و فعال کنندگی زنجبیل آن را به عنوان شفابخش خانگی مطرح کرده‌ است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی