[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رئیس هیئت کشتی فارس: کشتی‌گیر لارستانی تک‌مدال تیم فارس در مرحله دوم انتخابی تیم ملی را کسب کرد، روزنامه شیراز نوین

برنا: رئیس هیئت کشتی فارس با اشاره به اینکه کشتی گیر آزادکار لارستانی موفق به کسب تک مدال تیم کشتی نوجوانان استان فارس در رقابت‌های عمومی کشور شده است، اظهار داشت: محمدرضا عسکرپور کشتی گیر لارستانی عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های عمومی کشور که مرحله دوم انتخابی تیم ملی به شمار می‌آید را از آن خود کرد و جواز حضور در مرحله نهایی پیکارهای انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان را به دست آورد.
طبق گزارشی به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان فارس، زین العابدین عرب با بیان اینکه 33نفر در وزن این نوجوان لارستانی حضور داشتند، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات محمدرضا عسکرپور کشتی گیر وزن 63کیلوگرم استان فارس از لارستان در دور اول با قرعه استراحت رو به رو شد. وی در کشتی دوم خود مهدی صادقی از استان مرکزی را با ضربه فنی شکست داد. عسکرپور در مبارزه سوم نفر اول کشتی مازندران یعنی پوریا ملا را با حساب ۵ بر صفر در هم کوبید تا یکی از پنج مازندرانی حاضر در وزن عسکرپور از دور این رقابت‌ها حذف شود.
وی افزود: همچنین محمدرضا عسکرپور در دور چهارم در یک کشتی سخت و نفس‌گیر محمدصادق سلطانی نژاد از کرمان را با حساب 9 بر ۶ از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. عسکرپور در کشتی پنجم نیز در برابر سهراب ادهم خلیلی از لرستان که سابقه حضور در تیم ملی را داشت، با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت.
رئیس هیئت کشتی استان فارس ادامه داد: این نوجوان لارستانی در دیدار فینال و مبارزه ششم خود در مقابل محمد کریمی دیگر کشتی گیر مازندرانی که تمامی حریفان خود را با امتیاز عالی شکست داده بود، قرار گرفت که پس از 4دقیقه مبارزه سخت و طاقت فرسا با ناداوری‌های فراوان ۳ بر ۱ شکست خورد و مدال نقره این دوره از پیکارها را بر گردن آویخت.
زین العابدین عرب با بیان اینکه اعضای کمیته فنی رقابت‌های کشتی عمومی کشور از عملکرد این نوجوان لارستانی ابراز رضایت کرده است، گفت: غلامرضا محمدی سرمربی تیم کشتی آزاد نوجوانان کشورمان اسامی افرادی از جمله محمدرضا عسکرپور که در رقابت‌های عمومی کشور عملکرد قابل قبولی داشتند را به منظور حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان که هم اکنون در قزوین در حال برگزاری است، به فدراسیون کشتی اعلام کرد اما فدراسیون کشتی به دلیل ظرفیت محدود از حضور نفرات برتر مسابقات عمومی کشور ممانعت کرد و تنها نفرات اول تا سوم گروه «الف» و نفرات اول گروه «ب» و «ج» کشور جهت حضور در این اردو دعوت شدند.
وی با اشاره به اینکه این نوجوان لارستانی طبق اعلام مربیان تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان در اردوهای آتی تیم ملی حضور خواهد شد، خاطرنشان کرد: محمدرضا عسکرپور چندین مدال از رقابت‌های قهرمانی کشور و حضور در اردوهای تیم ملی نونهالان و نوجوانان ایران را در کارنامه افتخارات خود دارد.
رئیس هیئت کشتی استان فارس با بیان اینکه امیدواریم محمدرضا عسکرپور با کسب عنوان نخست در مرحله نهایی پیکارهای انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی شود و در میادین بزرگ جهانی و آسیایی افتخارآفرینی کند، یادآور شد: آرش نگهداری، فرزاد شمس اولیایی، غلامحسین حاصلی، میعاد شعله، علیرضا مسعودی، محمدرضا عسکرپور، مهرزاد حق جو، امیررضا حاجی زمانی، محمد امیدی، علی سجادیان، دانیال مسعودی، پویان جاودانی کشتی‌گیران اعزامی استان فارس به رقابت‌های عمومی نوجوانان کشور بودند که علی اکبر عسکرپور، مجتبی سیارپور، هاشم صباغی، مجتبی قوی پنجه، هادی رضایی و حمید جوکار به عنوان مربی هدایت این تیم را بر عهده داشتند و محمدهاشم معدلی سرپرست کشتی گیران فارس بود. همچنین عبدالرضا رستگار قهرمان چندین دوره پیشکسوتان جهان نیز مسئول کمیته فنی تیم کشتی آزاد نوجوانان استان فارس می‌باشد.
زین العابدین عرب با اشاره به اینکه هیئت کشتی لارستان یکی از هیئت‌های برتر استان فارس است، تأکید کرد: کشتی لارستان یکی از قطب‌های کشتی آزاد استان فارس است که جا دارد از زحمات علی اکبر عسکرپور رئیس هیئت کشتی این شهرستان که تا به حال کشتی گیرانی در سطح ایران و آسیا را به جامعه کشتی استان فارس و کشور معرفی کرده است، تشکر و قدردانی نمایم.
وی افزود: مسابقات کشتی آزاد عمومی کشور و مرحله دوم انتخابی تیم ملی با حضور بیش از 350کشتی گیر از سراسر استان‌های کشور با شناخت نفرات برتر در خانه کشتی شماره2 مجموعه ورزشی آزادی تهران به پایان رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی