[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آمار جهانی توریسم نشان‌دهنده اشتیاق بیشتر به سفر در ابعاد بین‌المللی، روزنامه شیراز نوین

مهر: در حالی که ارائه آمار از سوی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد نشان دهنده این بود که در سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیارد و ۲۳۰۰میلیون سفر بین‌المللی صورت گرفته، آمار جدید وضعیت اروپا را در این میان روشن کرده است.
بر مبنای این آمار، در مجموع اروپا در سال ۲۰۱۶ میزبان ۶۲۰میلیون مسافر از کشورهای دیگر بود که رشدی ۲درصدی را به نسبت به سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد.
در این میان، منطقه آسیا پاسیفیک با پذیرش ۳۰۳میلیون مسافر با رشدی ۸درصدی روبه‌رو شد و آمریکا با میزبانی ۲۰۱میلیون نفر، رشدی ۴درصدی را ثبت کرد. آفریقا نیز با پذیرش ۵۸میلیون نفر، نشان دهنده رشدی ۸درصدی بود. در این میان، فقط خاورمیانه بود که با پذیرش ۵۴میلیون نفر کاهشی ۴درصدی را تجربه کرد. این آمار نشان دهنده رشد ۲درصدی آمار توریسم پذیری اروپا در مجموع بود، در حالی که در اروپای غربی رشدی مشاهده نشده است. فرانسه با پشت سر گذاشتن تاریک‌ترین روزها در این منطقه و تبدیل شدن به هدفی برای حملات تروریستی بزرگ که دو مورد در پاریس و یک مورد در نیس رخ داد، روزهای بدی را پشت سر گذاشت. این حملات در بازه زمانی یک و نیم ساله رخ داد. این امر در نهایت مورد توجه رهبران تجاری و اقتصادی قرار گرفت که با هشدارهای خود، تلاش کردند راه‌هایی برای جلوگیری از کاهش تروریسم پیدا کنند.
در این میان، دیگر کشورهای منطقه اروپا از اسپانیا تا اتریش موفق شدند گردشگر بیشتری را جذب کنند.
نکته شایان توجه اینکه کشورهای کوچک‌تر نیازمند تکمیل زیرساخت‌های بیشتری هستند؛ چرا که هر روز با مراجعه کنندگان بیشتری روبه‌رو می‌شوند. برای مثال کشور کوچک ایسلند با افزایشی نزدیک به ۲۰درصد در آمار مربوط به اقامت شبانه در هتل‌هایش روبه‌رو شد.
آمار بازار اتحادیه اروپا از نظر اقامت شبانه توریست‌ها در سال ۲۰۱۶ چنین بوده است:
اسپانیا با پذیرش ۵۴۵هزار و ۳۰۰توریست در رأس فهرست قرار گرفت و رشدی ۷.۸درصدی را تجربه کرد.
فرانسه با پذیرش ۳۹۴هزار و ۶۰۰نفر در جایگاه دوم قرار گرفت و با کاهشی ۴.۶درصدی روبه‌رو شد.
ایتالیا با پذیرش ۳۹۴هزار و ۶۰۰نفر در مکان سوم رشدی ۰.۵درصدی را ثبت کرد.
آلمان با پذیرش ۳۸۹هزار و ۶۰۰نفر در مکان چهارم با رشد ۲.۸درصدی روبه‌رو شد.
بریتانیا با پذیرش ۲۹۱هزار و ۹۰۰نفر در مکان پنجم قرار گرفت که کاهشی ۴.۵درصدی را ثبت کرد. این کاهش در سایه برگزیت قابل پیش‌بینی بود.
اتریش در مکان ششم با میزبانی از ۱۱۸هزار و ۸۰۰نفر رشدی ۴.۸درصدی را ثبت کرد.
هلند در مکان هفتم قرار گرفت و میزبان ۱۰۶هزار و ۷۰۰نفر شد تا رشدی ۳درصدی را تجربه کرده باشد.
برمبنای اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO)، آمار جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۶ برابر ۳.۹درصد افزایش یافت. این میزان به معنی افزایش ۴۶میلیون سفر خارج از کشور در مقایسه با سال ۲۰۱۵ است.
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی