[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

استفاده از تنگه هرمز برای ایران محدود شود آن را خواهیم بست، روزنامه شیراز نوین

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: تنگه هرمز طبق قوانین بین‌المللی یک گذرگاه دریایی است و اگر از استفاده از آن منع شویم، آن را خواهیم بست.
به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با العالم، گفت: سپاه پاسداران برای دفاع از انقلاب اسلامی تأسیس شد و دفاع از انقلاب اسلامی ایران حد و مرزی ندارد. تغییر فرمانده کل سپاه پاسداران نیز هیچ ارتباطی به تصمیم اخیر آمریکا ندارد. وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صرفاً نظامی نیست، بلکه در دفاع از انقلاب اسلامی و رشد و توسعه ایران اسلامی نیز سهیم است، افزود: سپاه همچنین در همیاری مصیبت‌زدگان سیل اخیر در ایران نیز سهم به سزایی داشته است و افتخار می‌کنیم که سپاه پاسداران به مظلومان و ستم‌دیدگان کمک می‌کند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه از حمایت‌های مجلس جمهوری اسلامی ایران از سپاه قدردانی کرد و گفت: حامی واقعی تروریسم در منطقه و جهان را همه می‌شناسند و تصمیم آمریکا علیه سپاه پاسداران تنها در راستای گمراهی افکار عمومی صورت گرفت. دریادار تنگسیری با اشاره به توانمندی‌های نظامی ایران گفت: به رغم تحریم‌ها، توان نظامی ایران روز به روز در حال پیشرفت است و هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، توان نظامی ایران نیز روز به روز بیشتر می‌شود. البته ما با کشورهای هم‌جوار در دریا تعاملات و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز داریم. وی تصریح کرد: دشمنی آمریکا با ایران به حمایت کامل واشنگتن از رژیم صهیونیستی بازمی‌گردد. فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تهدید آمریکا علیه ایران مبنی بر تحریم نفتی، یادآور شد: تنگه هرمز طبق قوانین بین‌المللی یک گذرگاه دریایی است و اگر از استفاده از آن منع شویم، آن را خواهیم بست. دریادار تنگسیری می‌گوید: در صورت وجود هرگونه تهدید در حمایت و دفاع از آب‌های ایران کوچک‌ترین تردیدی نخواهیم کرد، از آبروی خود دفاع خواهیم کرد و هرکجا بحث دفاع از حق ایران باشد مقابله به مثل می‌کنیم.
وی حضور نظامیان بیگانه منطقه را عامل ناامنی منطقه دانست و گفت: بیگانگان هیچ اهمیتی به امنیت منطقه نمی‌دهند و برایشان مهم نیست که اقداماتشان منجر به نابودی منطقه می‌شود. بیگانگان مستقر در منطقه دشمنان مردم در منطقه هستند و تهدیدی برای منطقه محسوب می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی