[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

استاندار فارس تأکید کرد: باندبازی به فعالیت‌های فرهنگی آسیب وارد می‎کند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس تصریح کرد: اگرچه سیاست را بستر هر فعالیتی در زندگی اجتماعی می‌‎‌دانم؛ اما باندبازی و سیاسی‌بازی به فعالیت کانون ‎‌ها و مباحث فرهنگی آسیب وارد می‌کند. به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی یکشنبه ٨اردیبهشت در جلسه کانون فرهنگی مساجد استان با بیان اینکه جامعه اسلامی هرچه دارد از مسجد است، گفت: نقطه شروع حرکت‌های اسلامی و محور همه فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی چه در بعد نرم‌افزاری و سخت‌ ‎‌افزاری و چه کالبدی، از مساجد بوده است. وی ادامه داد: مساجد از زمان ورود اسلام به ایران در کنار بازار مظهر فعالیت‌های اقتصادی، در جوار مدارس نماد فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی بوده است و همچنین در کنار دارالحکومه شکل گرفته بودند. 
استاندار فارس با تصریح بر اینکه مساجد هسته اولیه فعالیت‌های گروهی بوده، افزود: اما در عصر جدید تا حدودی این مطلب به فراموشی سپرده شده است.به‌گونه‌ای که در شهرها و شهرک‌های ساخته شده کمتر به چارچوب فرهنگی غنی اسلامی به مساجد که مرکز زیست بوده، توجه شده است. رحیمی با بیان اینکه امروز نقش‌های مختلفی برای مسجد تعریف شده، ایجاد یک تشکل در قالب کانون‌های فرهنگی هنری را از جمله آنها دانست و گفت: باید مسجد را به گونه‌ای بیاراییم که جاذب مؤمنین و جوانان باشد.
وی با تأکید بر تعریف شاخص برای فعالیت ‎‌های فرهنگی، عنوان کرد:‌ با گسترش روحیه نوع‌دوستی، اخوت و برادری و رعایت شئونات اسلامی در جامعه گسترش شاهد فعالیت‌ها در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خواهیم بود. استاندار فارس همچنین در بخشی از سخنانش با تأکید بر اینکه باید در تصمیم‌گیری‌‎‌ها تجدیدنظر کنیم تا شاهد جذب بیشتر نیروهای جوان در مساجد باشیم، خاطرنشان کرد: زمانی این مهم اتفاق می‌افتد که حرف و عملمان یکی باشد. اگر از حفاظت از بیت‌المال صحبت کردیم اما برخلاف آن عمل کنیم، یعنی تبلیغ ضدارزش کرده‌ایم و این موجب می‌‎شود یک گسست بین نسل جوان ایجاد شود. رحیمی با بیان اینکه اگر طرح‌‎‌های فرهنگی در چارچوب گروهی، جناجی و سیاسی قرار گیرند، در نطفه خفه خواهند شد، تأکید کرد که با رفتار عملی مبلغ ارزش‌‎‌های اسلامی باشیم.  وی همچینن از جای خالی مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی فارس در این جلسه انتقاد کرد و گفت: پذیرفته نیست که به جای مدیران این دستگاه‌‎‌ها، نماینده اعزام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی