[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

دستفروشی شغل نیست، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رها شدن نظارت بر عملکرد دستفروشان توسط دستگاه‌های نظارتی، تبعات اجتماعی به بار می‌آورد، گفت: دستفروشی شغل نیست و برخی از مردم از روی ناچاری تن به دستفروشی برای گذران اقتصاد معیشتی می‌دهند.
علاءالدین خادم در گفت‌وگو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت حضور گسترده دستفروشان در حوزه اشتغال، گفت: دستفروشی شغل نیست. بنابراین نباید خلأ بیکاری را با گسترده شدن فضای دستفروشی پر کرد، بلکه باید فکر اساسی برای حوزه اشتغال پایدار در حوزه  اقتصاد کرد.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری بسیاری از  افراد در حوزه اشتغال مشهود است و نمی‌توان  این مسئله بسیار کاربردی را منکر شد، تصریح کرد: دستفروشی اشتغال کاذب است و نباید عاملی برای کاهش نرخ بیکاری تلقی شود؛ زیرا هیچ نوع نظارتی در این حوزه وجود ندارد.
وی ادامه داد: دستفروشی هیچ نوع برآورد اقتصادی و اجتماعی مثبتی برای کشور در بر ندارد. این در حالی است که باید فکر اساسی برای تزریق اعتبارات و تسهیلات به حوزه اشتغال پایدار در روستا‌های کشور کرد تا از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.
عضو فراکسیون تولید و اشتغال با بیان اینکه رها کردن فعالیت دستفروشان توسط دستگاه‌های نظارتی برای کشور تبعات اجتماعی و فرهنگی در بر دارد، یادآور شد: تکرار برداشت از صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال روستایی، راهکاری برای ریشه‌کنی دستفروشی در کوچه و بازار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی