[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

صدور ۳۰۰۷گواهی استاندارد آسانسور در فارس، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس، در 7517بازرسی‌های انجام شده توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار این اداره کل در سال 97،  تعداد  3007گواهی برای آسانسورهای استان صادر شده است.
مدیرکل استاندارد فارس گفت: با توجه به اینکه استاندارد آسانسورها از سال 1382 اجباری اعلام گردیده و دستورالعمل آن نیز جهت صدور پروانه و پایان کار ساختمان  به شهرداری‌های کشور ابلاغ شده است، لذا بازرسی  از آسانسورهای ساختمان‌های عمومی و همچنین دستگاه‌های دولتی و مراکز درمانی و غیره در دستور کار این اداره کل بوده و توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار در استان انجام می‌پذیرد.
رهنما گفت: برای اطمینان از برقراری شرایط ایمنی آسانسورها، لازم است آسانسورهای فعال، سالیانه توسط شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده و بازرسی شوند. وی اظهار داشت: کاربران آسانسور می‌توانند با ارسال شناسه ملی 10رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور به سامانه پیام کوتاه 10001517 از آخرین وضعیت بازرسی آن مطلع شوند.
رهنما افزود: در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت‌های ذیصلاح و بازرسی ادواری سالیانه آسانسور، مسئولیت مستقیم حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی