[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

برای اولین بار در ایران تجهیز مالتی ترانسدیوسر دیجیتال به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

با حمایت شرکت برق منطقه‌ای فارس:
برای اولین بار در ایران تجهیز مالتی ترانسدیوسر دیجیتال 
به بهره‌برداری رسید
در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی، شرکت برق منطقه‌ای فارس با حمایت از شرکت باسط پژوه تهران به عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان و فعال در زمینه تولید تجهیزات صنعت برق، طی یک فرآیند یک‌ساله اقدام به خرید 300 دستگاه مالتی ترانسدیوسر دیجیتال کرد.
به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس، مهندس محمد داود مجیدپور مجری طرح‌های دیسپاچینگ و مخابرات شرکت برق منطقه‌ای فارس در این مورد گفت: این واحد در جهت تأمین ترانسدیوسرهای مورد نیاز در پروژه‌های اسکادا در استان‌های فارس و بوشهر، اقدام به برگزاری یک مناقصه عمومی با قید ایرانی بودن کالا نمود که پس از بررسی‌های میدانی از شرکت‌های مختلف، پیشنهاد شرکت باسط پژوه پذیرفته و پس از انجام آزمایش‌های کاملاً عملی در چند ایستگاه استان فارس و اخذ تایپ تست‌های کامل از پژوهشگاه نیرو 300دستگاه از این نوع ترانسدیوسر را تحویل گرفت.
 وی با بیان اینکه تولید این تعداد ترانسدیوسر با هزینه‌ای معادل 4میلیارد و 740میلیون ریال انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: برای خرید نمونه مشابه اروپایی این محصول حداقل 3برابر و برای نمونه آسیایی آن حداقل یک و نیم برابر می‌بایست هزینه شود که همین مسئله بیانگر توجیه اقتصادی و ارزش افزوده این طرح است. ارسال هم‌زمان خروجی‌های دیجیتال (MODBUS) و آنالوگ و همچنین محاسبه و ارسال مقادیر انرژی با دقت بسیار بالا از قابلیت‌های این تجهیز است. وی همچنین از زحمات جناب آقای مهندس شتابنده، سرکار خانم مهندس مهرابی و آقای مهندس رهبر از کارشناسان خبره حوزه دیسپاچینگ و مخابرات برق فارس که از ابتدا تا انتهای پروژه هدایت فنی کار را برعهده داشتند، صمیمانه قدردانی و تشکر کرد و افزود: هر قدمی هر چند کوچک در راستای رونق تولید، باعث افزایش ثروت داخلی، اشتغال‌زایی و قطع رشته‌های وابستگی به سازندگان خارجی خواهد شد. مهندس مجیدپور در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد مهندس اسفندیار بامداد، مدیرعامل گروه باسط پژوه تهران، وی را به حق یکی از نخبگان صنعت برق قلمداد کرد و افزود: زنده‌یاد بامداد با وجود استعداد، نبوغ و توانایی‌های بسیار و امکان عزیمت و اشتغال در هر یک از کشورهای اروپایی و آمریکایی، عمر خود را وقف خدمت‌رسانی به ایران عزیز اسلامی در عرصه تولید نمود. گفتنی است مرحوم مهندس بامداد در روزهای آغازین سال 98 پس از تحمل یک سال درد و رنج بیماری، دار فانی را وداع گفت. روحش شاد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی