[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

توانمندسازی مؤثرترین گام در جهت حمایت از مددجویان است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: اولین و مهم‌ترین اقدام در حمایت از مددجویان، توجه به آموزش‌هایی در جهت توانمندسازی آنها به گونه‌ای است که بتوانند با ارائه خدمات مختلف، تولید و کار معیشت خود را به نحو مطلوبی تأمین کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌در مراسم جشن رمضان که با حضور مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه استان فارس در کنار توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بی‌شماری که دارد با مشکلات و نیازمندی‌هایی نیز مواجه است، افزود: قشری از جمعیت استان به دلایل مختلفی همچون از دست دادن سرپرست  یا قرار گرفتن در شرایط نامناسب اقتصادی و اجتماعی با مشکلات و محرومیت‌هایی روبه‌رو هستند که به حمایت و توانمندسازی نیاز دارند.
وی با تأکید بر اینکه توجه به این قشر آسیب‌پذیر و حمایت و توانمندسازی آنها وظیفه همه آحاد جامعه است، عنوان کرد: در مجموعه استان فارس کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و به ویژه خیرینی که در استان در این زمینه فعالیت‌های خوبی داشتند همواره حامی ‌این افراد بوده و اقدامات مؤثری در زمینه توانمندسازی آنها انجام داده‌اند. نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه دولت بسترسازی در جهت هرگونه رشد و حرکت رو به جلو را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و احداث بنا و مسکن به عنوان نیازمندی‌های رفاهی مردم نیازمند زیرساخت‌ها و زیربناهایی است که دولت به تأمین آنها می‌پردازد.
دکتر رحیمی ‌ادامه داد: اگر آزادراه و پالایشگاهی احداث یا  نیروگاهی را افتتاح و سدی ساخته می‌شود، به این معناست که زمینه برای زندگی بهتر و ایجاد رفاه و آسایش مردم فراهم شده است. وی بیان کرد: ممکن است همه آنچه مطلوب مردم ماست امروز به دست نیامده باشد؛ اما یقین داریم در مسیر ایجاد آسایش بیشتر و رفاه بهتر مردم گام برداشته و تلاش می‌کنیم گام‌های بلندتر با سرعت بیشتری در پیش بگیریم تا بتوانیم نتیجه بهتری به دست آوریم.
استاندار فارس اقدام ماندگار حضرت امام در تشکیل کمیته امداد را زمینه‌ساز ترویج تفکر حمایت از مستضعفان در جامعه دانست و گفت: اولین و مهم‌ترین اقدام در حمایت از این قشر، توجه به آموزش‌هایی در جهت توانمندسازی آنها به گونه‌ای است که بتوانند با ارائه خدمات مختلف، تولید و کار معیشت خود را به نحو مطلوبی تأمین کنند.
 دکتر رحیمی‌ یادآور شد: با رفع نیازهای اولیه این افراد بسیاری از مسائل دیگر از جمله توانمندسازی و آموزش اعضای خانواده و تأمین مسکن نیز حل خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تقدیر از اقدامات کمیته امداد امام(ره) در استان، اظهار کرد: خوشبختانه کمیته امداد استان فارس توانمندسازی، گسترش اشتغال و خوداشتغالی،  ایجاد زنجیره‌های تولید و قرار دادن تکنولوژی و سرمایه در اختیار مددجویان، تأمین بازار فروش تولیدات مددجویان، تأمین مسکن و... را در دستور کار قرار داده است‌.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین تأکید کرد: دولت نیز در حد مقدورات کمک‌هایی در حوزه زیربنایی، تأمین زمین و سایر تسهیلات انجام داده است. دکتر رحیمی ‌ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) تلاش بسیار خوبی در استان فارس در راستای ایجاد اشتغال و تنوع شغلی به ویژه در مناطق روستایی انجام داده است.
وی در پایان با اشاره به اینکه در جامعه مددجویان کمیته امداد همواره نخبگان و افراد توانمندی وجود دارند، افزود: مجموعه مدیریت استان همواره حامی ‌این افراد بوده و زمینه را برای تأمین امکانات و معرفی به مراکز آموزشی برای شکوفا شدن استعداد آنها در اختیار قرار خواهیم داد و حمایت خواهیم کرد که بتوانند ایده و ابتکار و خلاقیت خود را به منصه ظهور برسانند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی