[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

آغاز عملیات احداث کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد اعلام کرد که با فراهم شدن زمینه مشارکت بخش خصوصی و با هدف تکمیل زنجیره صنایع به زودی عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز می‌شود‌.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، فریدون فدایی دولت با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: فراهم بودن همه زیر ساخت‌ها و شرایط استثنایی از نظر دسترسی به معادن، محورهای مواصلاتی، بنادر تخصصی و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی سبب شده تا صاحبان سرمایه رویکرد مناسبی برای مشارکت در طرح‌های این منطقه راهبردی داشته باشند.
وی افزود: تدابیر لازم به‌منظور تسریع فرایند واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران و تخصیص امکانات مورد نیاز اندیشیده شده و بهترین فرصت فراروی سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی لامرد ایجاد شده تا با مشارکت در احداث صنایع ضمن منتفع شدن از عواید ناشی از سرمایه‌گذاری کم ریسک در توسعه و رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی سهیم باشند‌.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خطاب به سرمایه‌گذار متقاضی احداث کارخانه سیمان در منطقه متبوعش تصریح کرد: اطمینان داشته باشید از حمایت‌های همه‌جانبه مدیران منطقه و همچنین سایر دست‌اندرکاران برخوردار خواهید بود و انتظار می‌رود با سرعت عمل بیشتر برای انجام امور قانونی و همچنین ترخیص تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز از گمرک منطقه ویژه پارس در عسلویه گام بردارید‌.
سرمایه‌گذار بخش خصوصی متقاضی احداث کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز با ارائه گزارشی از مراحل انجام شده برای اخذ مجوزهای لازم و جانمایی محل احداث کارخانه از انتقال تجهیزات مورد نیاز و استقرار کارگاه برای شروع عملیات اجرایی در بازه زمانی یک ماهه خبر داد‌. 
به گفته این فعال اقتصادی که از اهالی بومی‌ شهرستان محل استقرار صنایع انرژی بر لامرد است، واحد صنعتی و تولیدی مورد نظر در مساحتی بالغ بر 30‌هکتار و با ظرفیت تولید روزانه حدود 5‌هزارتن و با اعتبار ده هزار میلیارد ریال احداث می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی