[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

نماینده خرم‌بید در شورای اسلامی فارس: بهره‌برداری از معادن خرم‌بید، حق مردم و تعاونی‌های مردمی‌ است، روزنامه شیراز نوین

نماینده شهرستان خرم‌بید در شورای اسلامی استان فارس بر لزوم اجرای مصوبات ده سال پیش دولت و تعیین تکلیف پرداخت حقوق مردم این شهرستان از معادن تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان فارس، اکبر رحیمی‌ در دیدار اخیر اعضای شورای اسلامی استان با استاندار فارس، با اشاره به مصوبات سفر استانی هیئت دولت به استان فارس در اسفندماه‌۸۷ گفت: ده‌سال پیش دولت در خصوص بهره‌برداری از معادن سنگ خرم بید تصویب کرده بود که استانداری فارس بسترهای لازم برای تشکیل تعاونی‌های محلی و واگذاری بهره‌برداری به تعاونی‌ها را فراهم کند و در همین راستا در مردادماه سال۹۰ شرکت تعاونی فراگیر ملی با عنوان مهرگستر با سهامداری بالغ بر ۴۰‌هزار نفر از کلیه مردم شهرستان خرم‌بید، تأسیس و معرفی شد.
وی افزود: در ادامه موضوع واگذاری معدن دچار گردش‌کار اداری و قضایی شد و منجر‌به واگذاری مجدد آن به شرکت بهره‌بردار قبلی از سوی وزارت شد که البته مقرر شده بود که ۳۰‌درصد سود خالص حاصل از این معدن به مردم شهرستان واگذار شود.
رحیمی ‌با اذعان به اینکه متأسفانه با وجود گذشت چندین سال از این موضوع، هنوز هم گزارش شفافی در‌خصوص چگونگی پرداخت‌ها ارائه نشده است، تصریح کرد: سهامداران این شرکت مردم شهرستان خرم‌بید هستند و اینکه گزارش شفاف و واضحی از حق این مردم ارائه نمی‌شود، جای تأمل بسیار دارد.
نماینده شهرستان خرم‌بید در شورای اسلامی فارس با اشاره به اینکه عملاً مصوبه دولت هنوز اجرا نشده تأکید کرد: این مصوبه همچنان به قوت خود باقی است و می‌بایست اجرای آن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت از سر گرفته شود.
وی همچنین خواستار بازگرداندن تراکنش‌های مالی معادن خرم‌بید و سایر شهرستان‌های استان در شهرستان محل فعالیت خود شد.
احداث اورژانس ویژه، تجهیز و تکمیل بیمارستان، حمایت از سرمایه‌گذاران برای تأسیس و بهره‌برداری از انرژی‌های نوین (سوخت خورشیدی) و جبران خسارات‌های سنگین ناشی از سرمازدگی برای کشاورزان، ازجمله درخواست‌های دیگر نماینده شهرستان خرم‌بید در شورای اسلامی استان فارس بود. بر‌پایه این گزارش، استاندار فارس نیز در این دیدار گفت: موضوع ساماندهی معادن در سطح استان را پیگیری خواهم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی