[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

ساخت درمانگاه به‌جای بیمارستان، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی‌ فرمانداری دکتر عالیشوندی فرماندار شیراز در جلسه شورای اداری شهر داریون که با حضور آقایان نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی فرمانداری، بخشدار مرکزی و شهردار و اعضای شورای اسلامی‌ شهر داریون و بخش مرکزی و رؤسای استانی و شهرستانی ادارات و سازمان‌ها در سالن گل‌های نبوت شهر داریون برگزار شد گفت:  عدم رابطه متناسب با توانمندی در روستاها و شهرهای حاشیه‌ای نباید با عدم ارائه تسهیلات به ساکنان این مناطق منجر به بحران مهاجرت بی‌رویه به شهرهای کلان شود.
ارائه خدمات معیشتی مطلوب و حفظ حقوق شهروندی و رعایت عدالت اجتماعی در کنار برقراری امنیت و سلامت و آرامش همگی در یک نظام اجتماعی هدفمند و هماهنگ باعث ایجاد رضایتمندی مردم و همگامی‌ و همراهی شهروندان با دولتمردان در راستای توسعه ملی می‌شود.
فرماندار شیراز گفت: مهم‌ترین راهکار تعادل و برقراری توازن بین جمعیت در شهرهای بزرگ و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه ارائه خدمات درخور منطقه و رفع نیازهای اولیه در محل سکونت شهروندان است.
توجه به اقتصاد معیشتی و خدمات درمانی و بهداشتی شهروندان همچون اجرای مطلوب طرح تحول نظام سلامت در بهداشت و درمان، طرح نهضت آسفالت در بهینه‌سازی راه‌ها در زمینه راه‌های بین شهری، برقراری ارتباطات مخابراتی، تأمین آب شرب، برق، حمل و نقل، آموزش و پرورش نسل‌های آینده با رویکرد حفظ کیفیت و قانون‌مداری همگی باید مورد توجه و پیگیری ما متولیان دستگاه‌های اجرایی در مقابله با رفع نیازهای مردم باشد و کم‌کاری در این راستا در پیشگاه خداوند متعال جرمی‌ نابخشودنی است.
وی با ابراز نگرانی از نارضایتی مردم از وضعیت ارائه خدمات درمانی مطلوب در شهر داریون  و لزوم افزایش دسترسی به امکانات درمانی و ارتقای شاخص‌های سلامت و جلب رضایتمندی مردم گفت: نمی‌شود در زمینی که توسط خیرین به شرط احداث بیمارستان وقف شده کلنگ‌زنی  و افتتاح کرد و بعد به مردم گفت درمانگاه است.
 مردم توقع دارند و مدیریت علوم پزشکی باید به‌جدیت پیگیر موضوع شود تا از این امکانات مستقر در بیمارستان با بکارگیری نیروی متخصص استفاده و بی‌اعتمادی در بین مردم رفع شود و هرجا که لازم است بنده به عنوان نماینده عالی دولت به همراه سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی ‌حاضریم هرگونه رایزنی و همکاری را با پیگیری در وزارت بهداشت و درمان انجام دهیم. دکتر حمیدرضا کشاور عضو شورای اسلامی ‌شهر داریون با ارائه گزارشی از روند تنها بیمارستان این شهر گفت: در خردادماه سال 1390 با اهدای زمینی به مساحت تقریبی 1320 متر توسط خیر نیک‌اندیش خانم گل‌آور طی مراحل قانونی و تفکیک در شهرداری به شرط احداث بیمارستان اهدا شده و پس از 4سال در تیرماه سال گذشته تحت عنوان بیمارستان امام مهدی (عج) افتتاح شده است. وی افزود به تازگی مباحثی مبنی بر تغییر کاربری بیمارستان به درمانگاه به گوش می‌رسد که نگرانی‌هایی را بین مردم منطقه و خیرین این بیمارستان بوجود آورده که جای دارد از نمایندگان مجلس و فرماندار شیراز درخصوص دستور پیگیری در احقاق حق مردم هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی