[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

بانوان توانمندی خود را باور کنند ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس، توانمندی زنان با مردان را یکسان و برابر دانست و گفت: باور به توانمندی زنان ابتدا باید در خود بانوان و پس از آن در جامعه نهادینه شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات حوزه زنان در استان فارس تأکید کرد: بانوان باید درباره توانمندی‌های خود به باور درونی برسند و به این موضوع تنها در کلام و ظاهر بسنده نکنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه باید مقایسه توانایی‌های زن و مرد را فراموش کنیم، یادآور شد: همه افراد فارغ از جنسیت توانمند هستند و می‌توانند با تقویت خودباوری رتبه‌های مناسبی در جامعه کسب کنند.
مهندس تبادار افزود: توانایی زنان باید در جامعه به رخ کشیده شود و باور به توانمندی زنان در جامعه را تشدید کرده و ظرفیت جامعه را برای پذیرفتن نقش پررنگ زنان در جایگاه‌های مسئولیتی و مدیریتی افزایش دهیم.
وی ادامه داد: ما باید زمینه لازم را برای مسئولیت دادن و مسئولیت‌پذیری بانوان مهیا کنیم که تاکنون نیز اقداماتی در این زمینه انجام شده است.
استاندار فارس با اعتقاد به اینکه کارکرد زنان در امور اجتماعی بسیار مؤثر است، تأکید کرد: زنان اساس و ارکان امور اجتماعی تلقی می‌شوند و باید این نگاه به آن‌ها در اولویت مسائل مربوط به بانوان قرار داشته باشد.
مهندس تبادار خاطرنشان کرد: زن قلب خانواده و خانواده قلب جامعه است و کارشناسان مسائل اجتماعی نیز بخش زیادی از آسیب‌های اجتماعی را به مربوط  کارکرد مناسب یا نامناسب خانواده می‌دانند. مهندس تبادار خطاب به زنان منتخب در شوراهای اسلامی ‌شهر و روستا گفت: اخذ رأی عمومی‌ در عرصه انتخابات از سوی زنان و حضور آنان در شوراهای اسلامی‌ شهر و روستا به‌عنوان پارلمان محلی، کارکرد بزرگی برای زنان بوده است. وی با بیان اینکه بانوان باید حضور در شوراهای اسلامی ‌را مغتنم بشمارند، اظهارکرد: مردم رصد می‌کنند که کدام عضو شورا دغدغه آنان را دارد و به تسهیل امور می‌پردازد و مسائل اجتماعی را رصد می‌کند و درصورتی که عملکرد زنان در این حوزه مثبت باشد زمینه حضور آن‌ها در عرصه‌های مدیریتی آینده به خوبی فراهم خواهد شد.
استاندار فارس در ادامه به نقش اثرگذار بانوان در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی، اشتغال، توانمندسازی و آموزش اشاره کرد و گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌هایی که با حضور بانوان شکل می‌گیرد بستری مناسب برای انجام امور مهم در جامعه است.
وی با تأکید بر اینکه نقش‌آفرینی بانوان در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مهمتر از مردان است، یادآور شد: زنان می‌توانند نقشی تعیین‌کننده در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق به عنوان یک پدیده شوم که نظام اجتماعی را دچار آشفتگی می‌کند، داشته باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی