[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: پتروشیمی قابل تحریم نیست، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تحریم محصولات پتروشیمی ‌را غیرممکن دانست و گفت: دولت آمریکا این پیشنهاد را جهت تأثیرگذاری بر بازار ارز ایران به‌اجرا درآورده است.
محمد حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در خصوص تحریم شرکت‌های پتروشیمی توسط آمریکا گفت: آمریکا از یک سو از مذاکره بی‌قید و شرط دم می‌زند و از سوی دیگر هلدینگ خلیج فارس را به بهانه‌های واهی تحریم می‌کند. این امر نشان دهنده خباثت آمریکا است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تحریم پتروشیمی ها با تحریم نفت متفاوت است افزود: خریدار و فروشنده نفت مشخص است، آنالیز دارد و قابل ردیابی است اما آمریکا چگونه می‌خواهد به اطلاعات خرید و فروش محصولات متنوع پتروشیمی دست یابد.
نماینده مردم جلفا ادامه داد: هزاران خریدار و هزاران فروشنده محصولات پتروشیمی وجود دارد و این محصولات در یک بازار معامله نمی‌شود که قابل ردیابی باشد. وی با تأکید بر اینکه امکان تحریم محصولات پتروشیمی ‌وجود ندارد تصریح کرد: ادعای آمریکا در مورد محصولات پتروشیمی ‌هلدینگ خلیج فارس یک شوی سیاسی و تبلیغاتی است که برای تأثیرگذاری در بازار ارز ایران انجام شده است. بخش خصوصی این محصولات را به بسیاری از کشورهای همسایه صادر می‌کند و به‌جای آن کالا وارد می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی