[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

ایران یک - کره جنوبی یک؛ تیم ملی مدل ویلموتس هم به کره نباخت، روزنامه شیراز نوین

دیدار تدارکاتی تیم‌های ملی فوتبال کره جنوبی و ایران با تساوی یک بر یک به اتمام رسید تا کره‌ای‌ها در حسرت ۸‌ساله پیروزی برابر تیم کشورمان باقی بمانند. تیم ملی فوتبال ایران سه‌شنبه در دیداری تدارکاتی در شهر سئول به میهمانی کره جنوبی، رقیب سنتی خود رفت که این بازی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید. تیم ایران در این دیدار در فاز هجومی ‌نمایش خوبی داشت و بارها با حرکات ترکیبی، دروازه کره جنوبی را تهدید کرد.
این دومین دیداری است که «مارک ویلموتس» بلژیکی هدایت تیم کشورمان را برعهده داشت. در نخستین دیدار با هدایت وی، تیم ایران با پنج گل سوریه را از پیش روی برداشت.
در حالی‌که این دیدار تدارکاتی بود، اما هواداران کره جنوبی تمامی‌ ظرفیت ۶۸‌هزار نفری ورزشگاه را تکمیل کردند.
بازی با حملات کره جنوبی آغاز شد و بازیکنان این تیم در تلاش برای پایان دادن به ناکامی‌ سال‌های اخیر برابر ایران بودند. نخستین فرصت این تیم در دقیقه۱۵ به‌دست آمد که ضربه سر «کیم گئون» را «علیرضا بیرانوند» به‌خوبی دفع کرد. تیم ایران به‌تدریج روند بازی را به تعادل کشید و در دقیقه ۲۰‌می‌توانست به گل دست یابد که ضربه تماشایی «مهدی ترابی» با بدشانسی از کنار دروازه میزبان بیرون رفت.
سه دقیقه پس از آن بازهم کره جنوبی در موقعیت خوبی قرار گرفت که بیرانوند مانع از باز شدن دروازه شد.
تیم ایران برخلاف سال‌های گذشته بازی هجومی ‌را در دستور کار قرار داده و حملات مختلفی را طراحی می‌کند.
میزبان در دقیقه‌۴۳ در آستانه گلزنی بود که ضربه مهاجم این تیم به دیرک دروازه ایران برخورد کرد.
«ویلموتس» در ابتدای نیمه دوم «احمد نوراللهی» را جایگزین «علیرضا جهانبخش» کرد.
در دقیقه‌۵۴ کار تیمی ‌بازیکنان ایران با شوت سنگین «احمد نوراللهی» همراه شد که ضربه‌هافبک پرسپولیس به دیرک دروازه کره جنوبی برخورد کرد.
در دقیقه‌۵۷ یک لحظه اشتباه مدافعان ایران سبب شد تا «هوانگ اوی جو» با ضربه‌ای فنی قفل دروازه ایران را باز کرده و موجب شادی هواداران میزبان شود.
ایران خیلی زود واکنش نشان داد و در دقیقه‌۶۲ کرنر ارسالی «رامین رضائیان» با دخالت مرتضی پورعلی گنجی و پس از برخورد به مدافع کره جنوبی به گل تساوی تبدیل شد. در دقایقی باقی مانده، اتفاق خاصی رخ نداد تا این بازی دوستانه با نتیجه یک بر یک به اتمام برسد. کره جنوبی آخرین بار روز دوم بهمن ماه سال‌۱۳۸۹ و در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ موفق به برتری یک بر صفر مقابل ایران شد.
ترکیب کره جنوبی: جو هیون وو، ‌هانگ چول، کیم یانگ کن، کیم مین جائه، لی یانگ، پائک سئونگ هو، نا سانگ هو، هوانگ این بوئم، لی جائه سونگ، سون مین و هوانگ اوی.
ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی (سعید عزت اللهی)، مرتضی پورعلی گنجی، محمد حسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد (علی علیپور)، علیرضا جهانبخش (احمد نورالله‌ی)، مهدی ترابی (وحید امیری)، رامین رضائیان و مهدی طارمی.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی