[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

طرح سازمان نظام روزنامه‌نگاری برای حمایت صنفی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از اینکه کمیسیون متبوعش به‌عنوان کمیسیون فرعی در بررسی طرح سازمان نظام روزنامه‌نگاری در نظر گرفته شده، از ارسال نامه اعتراضی در این خصوص خبر داد.
جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز نارضایتی از اینکه کمیسیون فرهنگی در بررسی طرح سازمان نظام روزنامه‌نگاری به عنوان کمیسیون فرعی قرار گرفته است گفت: به‌دلیل یک نگاه شکلی و ظاهری و با توجه به اینکه بحث ساختارسازی در میان بود، این طرح به یک کمیسیون دیگر محول و صرفاً بخشی از مواد آن به کمیسیون فرهنگی فرستاده شده بود.
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: توقع و انتظار ما این بود که کمیسیون فرهنگی، اصلی باشد زیرا دستگاه‌های متناظر رسانه‌ای با کمیسیون فرهنگی ارتباط پیدا می‌کند.
شاکله کلی طرح سازمان نظام روزنامه‌نگاری ساختارسازی برای اهالی رسانه است
وی تأکید کرد: کمیسیون فرهنگی نامه اعتراضی خود در این زمینه را به هیئت رئیسه مجلس ارسال کرده؛ با این حال مادام که این تغییر ایجاد نشود، در قالب کمیسیون فرعی اظهار نظر خواهیم کرد.
جعفرپور گفت: کمیسیون فرهنگی هفته آینده وارد بحث بررسی طرح سازمان نظام روزنامه‌نگاری خواهد شد؛ البته بحث‌های مقدماتی صورت گرفته اما به نتیجه و تصمیم نهایی نرسیده‌ایم؛ عده‌ای از اعضا با با این ساختار موافق هستند و عده‌ای مخالف.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: شاکله کلی طرح سازمان نظام روزنامه‌نگاری این است که حمایت‌های صنفی از اهالی رسانه و خبرنگاران در آن صورت گیرد و تشکیلاتی در آن پیش‌بینی و ساختارسازی شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی