[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

سفر تورگردانان مجارستان به شیراز، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدرضا دهقانی با اعلام اینکه شهرداری شیراز از پنجشنبه 23 خردادماه میزبان جمعی از تورگردان مجارستانی (شهر بوداپست) است، گفت: میزبانی شیراز از تورگردانان بسترساز ارتقای صنعت گردشگری، جذب گردشگران مجاری، شناخت هر چه بیشتر از شیراز به‌عنوان شهری بین‌المللی و گسترش همکاری‌های دوجانبه باشد.
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز افزود: شهردار شیراز در اسفندماه سال گذشته برای حضور در آیین رونمایی از سردیس حافظ د‌‌‌‌‌‌‌ر شهر «پچ» به مجارستان سفر کرد‌‌‌‌‌‌‌ه بود. در این سفر پیشنهاد‌‌‌‌‌‌‌ برگزاری نخستین نشست تورگرد‌‌‌‌‌‌‌انان د‌‌‌‌‌‌‌و کشور ایران و مجارستان به میزبانی شهرد‌‌‌‌‌‌‌اری شیراز توسط سفیر ایران در مجارستان مطرح و با استقبال مؤسسات گرد‌‌‌‌‌‌‌شگری مجارستانی مواجه شد. در این راستا تورگردانان کشور مجارستان از 23خردادماه تا 30 خردادماه به ایران سفر می‌کنند.
دهقانی میزبانی از تورگردانان مجاری را نمود برقراری ارتباط دوستانه با سایر شهرهای جهان و گسترش دیپلماسی شهری عنوان و اضافه کرد: این میزبانی بسترساز گسترش همکاری‌ها در صنعت گردشگری است و تلاش داریم تعامل بین شهرداری شیراز و سایر شهرهای جهان با استفاده از تمامی‌ظرفیت‌های موجود در زمینه توسعه این صنعت افزایش یابد.
وی با اشاره به گسترش روابط فرامرزی و بین‌المللی شیراز با سایر سایر شهرهای جهان خاطرنشان کرد: طی ماه‌های اخیر میزبان هیئت‌هایی از سفارت آلمان، اوکراین و اتریش در ایران، هیئتی از شهرداری لویو کشور اوکراین، هیئتی از موزه هنر شانگهای چین و دبیرکل متروپلیس (انجمن کلانشهرهای مهم جهان) بودیم. همچنین در ماه‌های پیش رو نیز میزبان هیئت‌هایی از سفارت نروژ و لهستان، شهرداری شانگهای، شهردار بغداد و هیئتی بلندپایه از کشور مجارستان خواهیم بود.
دهقانی با بیان اینکه شهرداری در زمینه جذب گردشگر نقش تسهیلگر و بسترساز را دارد افزود: شهردار شیراز در دیدار با هیئت‌های بین‌المللی علاوه‌بر توسعه تبادلات تخصصی در مدیریت شهری بر توسعه گردشگری و افزایش تبادلات فرهنگی نیز تأکید دارد و توسعه تعاملات گردشگری از راهبردهای مجموعه مدیریت شهری در حوزه ارتباطات بین‌المللی است.
مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز ضمن تشریح برنامه حضور تورگردانان مجارستان در کشور ایران گفت: با توجه به پیشینه ارتباط و تعامل مثبت بین سه‌شهر تاریخی شیراز، اصفهان و یزد و طرح ایده مثلث طلایی گردشگری، مقرر شده برای بهره‌برداری بهینه از این فرصت هیئت مجاری پس از حضور در شیراز و بازدید از بناهای تاریخی فرهنگی این کلانشهر و دیدار با مدیران شهری و تورگردانان شیراز، راهی اصفهان و یزد شوند.
دهقانی توسعه گردشگری را یکی از راهکارهای ایجاد رفاه و رونق اقتصادی و توسعه پایدار شهری دانست و افزود: مدیریت شهری علاوه بر ایجاد زیرساخت‌ها و تعریف و تدوین اقدامات نرم افزاری، می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون پیمان‌های خواهرخواندگی، دوستی با سایر شهرهای جهان و ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی گام مؤثری را در مسیر توسعه پایدار 
شهری بردارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی