[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

یاد آیت‌الله شیخ حسین شب‌زنده‌دار در جهرم گرامی ‌داشته شد، روزنامه شیراز نوین

یاد آیت‌الله شیخ حسین شب‌زنده‌دار
در جهرم گرامی ‌داشته شد

مراسم پنجمین سالگرد ارتحال آیت‌الله شیخ حسین شب‌زنده‌دار جهرمی ‌و سالروز تخریب قبور ائمه بقیع با حضور مسئولان استانی، در مسجد الزهرا (س) شهر جهرم گرامی ‌داشته شد. در این آیین، آیت‌الله مهدی شب‌زنده‌دار جهرمی‌ عضو فقهای شورای نگهبان و فرزند مرحوم آیت‌الله حسین شب‌زنده‌دار، آیت‌الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، نماینده مردم جهرم در مجلس و مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند. حجت‌الاسلام علیرضا حدائق رئیس مدرسه علمیه منصوریه شیراز شامگاه دوشنبه در این آیین گفت: آیت‌الله شیخ حسین شب‌زنده‌دار جهرمی ‌فقیه پارسا و استاد اخلاق حوزه‌های علمیه و مصداقی از ناشران معارف قرآنی و معارف الهی بودند. مدیرعامل بنیاد مهدویت استان فارس گفت: میزان الاعمال هر فرد در هر دوره‌ای فردی است و هرکس با هم ترازانش سنجیده خواهد شد. میزان‌الاعمال ما نیز علمای ما هستند. حدائق اظهار کرد: من در شرح خاطرات مرحوم آیت‌الله شیخ حسین شب‌زنده‌دار خواندم که پدر ایشان هنگام تجارت با روستاییان به آن‌ها احکام الهی را می‌آموخته‌اند و بی‌شک خداوند نیز به پاداش این عمل نیک ایشان، نشر معارف الهی را در خاندان ایشان قرار داده است. وی اضافه کرد: تخریب قبور ائمه بقیع دوبار در سال‌های ۱۲۲۰ و ۱۳۴۴ قمری رخ داد و وهابیت تا تخریب گنبد و بارگاه مضجع مطهر پیامبر اسلام و تخریب و غارت حرم سیدالشهدا پیش رفت که با اعتراض مسلمانان عقب نشستند. مرحوم آیت‌الله شیخ حسین شب‌زنده‌دار از استادان برجسته حوزه علمیه قم بود و بیش از چهل سال سابقه تدریس دروس عالیه را در این حوزه علمیه داشت.
آن مرحوم در دوران تدریس خود، تألیفات بسیاری را از جمله تقریرات دروس خارج فقه و اصول امام خمینی (ره)، حواشی بر تفاسیر مجمع‌البیان و المیزان، شرح دعای مکارم الاخلاق و مجموعه یادداشت‌های مدون شده پیرامون مسئله امامت را به رشته تحریر در آورده است.
از جمله شاگردان آن فقیه بزرگوار می‌توان به حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی، شیخ محمدجعفر امامی، محمدجواد فاضل، مهدی شب زنده‌دار، سید حسن طاهری خرم‌آبادی، حجت الله ساکی خرم‌آبادی، علی کریمی‌جهرمی، شیخ حسین کرمانی، سید جمال‌الدین دین‌پرور و محمدمهدی موحدی کرمانی اشاره کرد. مرحوم آیت الله شب‌زنده‌دار جهرمی ‌چهارم مرداد سال ۱۳۹۳ شمسی در سن ۸۵‌سالگی به علت بیماری در قم درگذشت و پس از تشییع در حرم فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی