[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

تنفس مصنوعی خیرین به آموزش‌وپرورش، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: در تأمین منابع مورد نیاز برای آموزش و پرورش باید به دنبال خلق ظرفیت‌های جدید بوده و تنوع تأمین منابع مالی داشته باشیم و این یک اصل مهم است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین تکریم و معارفه معاونین سابق و جدید توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس‌، با اشاره به اینکه معاونت پشتیبانی معاونت خدمتگزار حوزه آموزش و پرورش است گفت‌: در این حوزه نیاز به نگاه عدالت محور است و باید شبیه یک چتر فراگیر عمل کرده و همه‌ی حوزه‌ها را به فراخور شایستگی و ظرفیتی که سیستم دارد حمایت کند که این خود برای پیشبرد اهداف سازمانی بسیار مهم است‌.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس وظیفه معاونت پشتیبانی را تنها توزیع‌کننده منابع ندانست و گفت‌: اگرچه توزیع صحیح منابع کار مهمی‌است، اما تأمین منابع در این شرایط کار سخت و دشواری است‌.
وی با اشاره به مشکلات پیش روی آموزش‌وپرورش در تأمین منابع موردنیاز، راه گریز از چنین مشکلاتی را خلق ظرفیت‌های جدید دانست و گفت‌: باید تنوع تأمین منابع مالی داشته باشیم و نباید به اعتبارات قطره‌چکانی دولتی اکتفا کنیم و این خود باید به‌عنوان یک اصل مهم در دستور کار قرار گیرد‌.
نجفی یکی از مهم‌ترین عوامل پویایی یک سیستم را نیروی انسانی معرفی کرد و گفت: باید توجه ویژه به این عامل در دستور کار قرار گیرد چراکه بهره‌وری سیستم منوط به بانشاط و باانگیزه بودن نیروی انسانی است و توانمند بودن نیروی انسانی باعث تقویت ساختار سازمانی می‌شود‌.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود‌: معاون پشتیبانی باید از راهکارها، خلاقیت‌ها و ابتکارات خود برای افزایش انگیزه نیروی انسانی استفاده کند و با تزریق منابع مناسب باعث افزایش انگیزه شود‌.
 وی با تأکید بر اینکه نباید فقط به اعتبارات و ظرفیت‌های داخلی متکی باشیم گفت‌: اگر امور به این قضایا محدود شود پیشرفتی نخواهیم داشت و باید از ظرفیت‌های برون‌سازمانی به‌خوبی استفاده کرد‌.
نجفی ادامه داد‌: نمونه بسیار روشن را در بحث خیرین مدرسه‌ساز به‌وضوح می‌بینیم که اگر خیرین مدرسه‌ساز نبودند آموزش‌وپرورش نمی‌توانست مشکلات فضای آموزشی را حل کند‌.
وی گفت‌: در کنار این، قوانین مترقی و کارآمدی مثل قانون شورای آموزش‌و‌پرورش نیز وجود دارد که ظرفیت‌های خوبی را برای استفاده در دستگاه‌های خارج از آموزش‌وپرورش ایجاد کرده است‌.
در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات غلامعلی حق‌شناس به‌عنوان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌وپرورش فارس، بهنام حیدری به این سمت منصوب شد.
حیدری که از جانباز و ایثارگر هشت سال دفاع مقدس و دارای مدرک کارشناس ارشد مدیریت آموزشی است؛ دارای سوابق خدمتی همچون مدیر آموزگار دوره ابتدایی، معاون و مدیر مدرسه شبانه‌روزی راهنمایی (متوسطه اول‌)، مدیر دبیرستان شبانه‌روزی (‌متوسطه دوم‌)، کارشناس مراکز شبانه‌روزی در حوزه ستادی وزارت آموزش‌وپرورش، کارشناس مرکز آموزش نیروی انسانی فرهنگیان فارس (‌ضمن خدمت فرهنگیان سلمان فارسی، دانشگاه فرهنگیان فعلی‌)، معاون پشتیبانی آموزش‌وپرورش عشایر فارس به مدت ۸‌سال، معاون پشتیبانی مدیریت آموزش‌وپرورش ناحیه‌۲ شیراز به مدت ۴سال، دبیر کارگروه پشتیبانی آموزش‌وپرورش، عضو شورای آموزش‌وپرورش شیراز، عضو کارگروه مشترک شورای شهر شیراز و آموزش‌وپرورش، معاون مجتمع آموزشی علوم پزشکی شیراز، کارشناس درآمد اختصاصی اداره کل، کارشناس مسئول بودجه عمرانی اداره کل، نماینده و مسئول پیگیری امور آموزش‌وپرورش و وصول مطالبات در شهرداری شیراز، نماینده و هماهنگ‌کننده امور آموزش‌وپرورش در سازمان برنامه‌وبودجه استان، عضو شورای آموزش‌وپرورش استان، معاون اداره بودجه و تأمین منابع مالی اداره کل، رئیس اداره بودجه و تأمین منابع مالی اداره کل و سرپرست حوزه معاونت پشتیبانی و توسعه منابع اداره کل است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی