[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

با شلوغ‌بازی و بی‌احترامی‌ کاری درست نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در صفحه ورزشی شماره روز شنبه 18 خرداد 98 مطلبی با عنوان «حرکت عجیب هیئت فوتبال خرامه در برگزاری فینال فوتسال جام رمضان» به چاپ رسید؛ صحبت‌هایی که از قول مسئول یکی از تیم‌های حاضر در این مسابقات عنوان شده بود. امید کشاورز، سرمربی تیم امید خرامه به اتفاقاتی که درباره انتخاب داور در برخی مسابقات فوتسال جام رمضان این شهرستان رخ داده بود، اعتراض داشت. طبق ادعای او، هیئت فوتبال خرامه صورت‌جلسه توافقی پیش از شروع جام را زیر پا گذاشته بود و تیم امید خرامه در اعتراض به این بی‌قانونی، از حضور در دیدار نهایی خودداری کرده بود.
در پی انتشار این مطلب در روزنامه شیرازنوین، فرزاد اشرف رئیس هیئت فوتبال شهرستان خرامه متنی را جهت شفاف‌سازی برای ما ارسال کرده که در ادامه می‌خوانید:
با سلام و خسته و نباشید خدمت دست‌اندرکاران روزنامه شیرازنوین. احتراماً به استحضار می‌رسانم بازی‌های جام رمضان شهرستان خرامه یادواره بزرگداشت آزادی خرمشهر در سال 98 با حضور هشت تیم برگزار شد. در جلسه هماهنگی قبل از قرعه‌کشی، صورت‌جلسه‌ای با حضور سرپرستان تیم‌ها و رئیس محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان خرامه آقای عزیزی، مسئول هیئت فوتبال، دبیر هیئت، مسئول کمیته فوتسال آقای سید مهدی حسینی و تنی چند از عوامل اجرایی و مسابقات و کمیته انضباطی آقای روئین تن (که خود معاون فرماندهی انتظامی‌ شهرستان خرامه نیز هستند) برگزار و مقرر شد هر تیمی‌ که نسبت به داوری معترض است، 24 ساعت قبل از بازی کتباً به مسئول برگزاری اعلام و مبلغ هزینه اعزام داور از شیراز را به هیئت پرداخت نماید.
بازی‌ها به نحو احسن و بدون کوچکترین حاشیه به مرحله نیمه‌نهایی، رده‌بندی و فینال رسید. همه از نحوه داوری آقای مسیح‌اله کشاورز، از پیشکسوتان و عباد مظفری که همه مورد احترام، معلم و فرهنگی هستند راضی بودند. در بازی رده‌بندی و فینال، آقای امید کشاورز معترض بودند که مربوط به مسائل شخصی بین این دو بزرگوار است و نباید این اختلافات به این بازی‌ها ربط داده می‌شد. طبق صورت‌جلسه می‌بایست کتباً درخواست توسط سرپرست به کمیته اجرایی مسابقات اعلام می‌شد تا قابل پیگیری باشد، نه توسط بازیکن این تیم یعنی آقای امید کشاورز! ایشان تا یک ساعت قبل از بازی نیز حاضر به پرداخت مبلغ اعتراض و هزینه داور نشد. با این وجود، بنده با آقای بطحایی مسئول کمیته داوران استان فارس تماس گرفته و برای هماهنگی اعزام داور صحبت کردم و نامه‌ای هم ارسال شد؛ ولی چون تیم امید در خصوص هزینه‌ها اقدام نکردند، اعزام داور منتفی شد. ما نیز برای کاهش تنش و حاشیه، از داور دیگری دعوت کردیم و آقای خباز با هزار خواهش و تمنا دعوت بنده را پذیرفتند و بازی تیم امید در مقابل اباصالح را سوت زدند. حال تیمی‌که با داوری آقای مسیح‌اله کشاورز تا فینال پیش آمده، چطور در فینال به این داور معترض است؟ و اگر ایشان ناعادلانه قضاوت کرده بود که تیم آقای کشاورز در فینال حاضر نمی‌شد! بنده در تمام بازی‌ها در سالن حاضر بوده و شاهد داوری‌های خوب ایشان و آقای عباد مظفری که از داوران خوب ما هستند، بوده‌ام و جا دارد از همین جا از آنها و آقای خباز تشکر و قدردانی کنم.
نکته مهمی‌ که باید خدمتتان عرض کنم، این است که اعلام اعتراض و پیگیری مسائل اداری و حق و حقوق تیم، وظیفه بازیکن نیست. اعتراض دریافتی هیئت فوتبال از طرف بازیکن، قابل پیگیری نیست و حتماً می‌بایست با امضا و درخواست سرپرست باشد. نکته بعدی اینکه زمان اعتراض زمانی محدود است که در قانون بازی‌های مجتمعی یک ساعت پس از اتمام بازی باید کتباً ارائه شود که سرپرست تیم امید چنین اقدامی ‌را انجام نداده و مبلغ قانونی مورد اعتراض هم پرداخت نشده است. از همه جالب‌تر اینکه این موارد باید از طریق هیئت فوتبال خرامه توسط آقای کشاورز پیگیری می‌شد، نه اینکه مستقیم به هیئت فوتبال در شیراز مراجعه کنند! بنابراین سلسله مراتب اداری هم طی نشده، آن هم از طرف آقای امید کشاورز، نه توسط سرپرست تیم. من با اطمینان می‌گویم با شلوغ‌بازی، داد و هوار و بی‌احترامی‌ به افراد و شخصیت‌های حقوقی و حقیقی و آلوده کردن فضای مجازی و جراید، کاری درست نمی‌شود و پیگرد قانونی و عواقب ناخوشایندی در پی خواهد داشت. اتفاقی که به نفع ورزش و جامعه ورزشی و جوانانی که ایشان دم از حمایت و پیشرفت آنها می‌زند نیست و نمی‌توان اسم این رفتار را دلسوزی برای جوانان گذاشت. به نظر بنده باید با چنین مواردی برخوردی قانونی و قاطع به عمل آید، چون چنین تفکرات و عملکردهایی نه تنها کمکی به ورزش نمی‌کند، که باعث جلوگیری از رشد ورزش و جوانان ما خواهد شد. پرونده انضباطی ایشان چه در هیئت فوتبال خرامه، چه در هیئت فوتبال شیراز و استان گواه خوبی است که بنده صلاح نمی‌دانم به مسائل جزئی آن بپردازم. مسئول هیئت‌های سابق که قدردان زحمات ایشان هستیم، همه با ایشان مشکل داشته و همیشه باعث زحمت و مکافات برای آنها بوده است. در پایان خدمتتان عرض می‌کنم بنده با هدف نزدیک کردن دل‌های دوستان که گاهی با یکدیگر مشکلات کوچک ورزشی داشته‌اند به میدان آمده ام تا با پیوند و آشتی که بین آنها برقرار می‌کنم، همه دلسوزان و دوستان با یک هدف که رونق و پیشرفت ورزش و جذب جوانان بااستعداد و بروند این دیار است، قدم برداریم و با صبر و بردباری و کمی‌ گذشت، یکدلی و صمیمت به فوتبال و فوتسال شهرستان خرامه و استان فارس کمک کنیم. 
ارادتمند و خادم ورزشکاران خرامه، اشرف

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی