[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

اعتبار بخشی به اشتغال پایدار در فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: یک هزار و ۸۹۱‌میلیارد ریال اعتبار به ایجاد اشتغال پایدار در بخش کشاورزی استان تخصیص یافته است.
یدالله رحمانی سه‌شنبه در جلسه شورای راهبری اشتغال فارس در شیراز افزود: این رقم از محل اعتبارات حوزه اشتغال پایدار روستایی و عشایری اختصاص یافته و در رسته‌های محصولات گلخانه‌ای، شیلات و آبزیان، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و تکمیلی و تولیدات دام و طیور سرمایه‌گذاری خواهد شد. او اضافه کرد: ۹۳۰‌میلیون ریال تسهیلات در رسته محصولات گلخانه‌ای، گیاهان دارویی و زعفرانی و یک‌هزار و ۱۶۰‌میلیون ریال تسهیلات در رسته صنایع تبدیلی و تکمیلی پرداخت شده است.
رحمانی مجموع سهم منابع ملی بند الف تبصره‌۱۸ سازمان جهاد کشاورزی استان فارس را نیز پنج‌هزار و ۶۶۲‌میلیارد ریال برشمرد و ادامه داد: در همین زمینه تاکنون ۱۲‌واحد با تسهیلات درخواستی به مبلغ ۴۰۳‌میلیارد ریال به بانک کشاورزی معرفی شده‌اند.
او اظهار داشت: بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک به‌عنوان بانک‌های عامل در خصوص آیین‌نامه اجرایی بند الف تبصره‌۱۸ فعال هستند و از کل مبلغ ابلاغ شده به جهاد کشاورزی در این طرح به استان فارس مبلغ ۹۴۹‌میلیارد ریال در بخش بازسازی و نوسازی و یک‌هزار و ۸۷۷‌میلیارد ریال نیز تسهیلات سرمایه در گردش اختصاص یافته است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: سود تسهیلات این بند نیز بسته به نوع طرح مورد اجرا و منطقه اجرا متفاوت است اما به طور معمول در مناطق برخوردار ۹ تا ۱۴‌درصد و در مناطق غیر برخوردار هفت تا ۱۲‌درصد متغیر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی