[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

مدیرکل میراث فرهنگی فارس: ثبت بین‌المللی خاتم شیراز تا پایان سال اجرایی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اعلام کرد که تا پایان امسال ثبت بین‌المللی خاتم شیراز و ثبت ملی شهر شیراز سال اجرایی می‌شود‌. به گزارش ایسنا منطقه فارس، مصیب امیری پنج‌شنبه ٢٣‌خرداد در آیین روز جهانی صنایع و تجلیل از پیشکسوتان و فعالان این حوزه در شیراز با بیان اینکه صنایع دستی یکی از حوزه‌های تأثیرگذار در تحقق رونق تولید و شعار سال است افزود: یکی از برنامه‌های اساسی اداره‌کل میراث استان در سال جاری، پرداختن به آموزش در این حوزه است‌. وی همچنین با بیان اینکه پیش‌بینی شده که تا پایان امسال بیش از سه هزار نفر در حوزه صنایع دستی آموزش‌های لازم را فرا گیرند  گفت: احیای دو رشته منسوخ شده صنایع دستی از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته است‌. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس یکی از اقدمات مهم در حوزه صنایع دستی را ایجاد بازارچه‌های فصلی دانست و با بیان اینکه این مهم تا پایان امسال در دستور کار است، از برپایی بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی کشور ٢٦‌آذر در شیراز خبر داد‌.
امیری ادامه داد: ارائه تسهیلات به فعالان این حوزه امسال هم در دستور کار قرار خواهد گرفت‌. وی خاطرنشان کرد: در سطح استان فارس و شهر شیراز برخی خانه‌های تاریخی در اختیار ما قرار دارد که تا پایان سال شش‌خانه از مجموع خانه‌ها، در اختیار هنرمندان جهت رونق تولید قرار خواهد گرفت‌.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس خواستار حمایت از تعاونی‌های صنایع دستی شد و گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است‌.
همتی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه تا ٢٠‌خرداد سال‌٩٩ اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خواهد خورد، خواستار حمایت و تکریم از مستمری بگیران و از کار افتادگان صنایع دستی، اختصاص بودجه پیش‌بینی شده دولت حاصل از درآمدها به خرید کالای صنایع دستی، اعمال بیمه صنعتگران و معافیت ارزش افزوده شد‌. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی