[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز: محدودیت مالی برای آسفالت معابر نداریم، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به تخصیص 500‌میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح بهسازی و بازسازی و مرمت آسفالت این کلانشهر  گفت: با هماهنگی شورای شهر، محدودیت مالی برای آسفالت معابر نداریم.
مهندس حسین آرگیو افزود: برای اجرای حدود یک میلیون مترمربع آسفالت برنامه‌ریزی شده است که این حجم کار، وضعیت آسفالت شهر شیراز را بهبود مناسبی خواهد داد.
وی با اعلام این مطلب که نوسانات قیمت قیر تأثیرگذار بوده است گفت: با وجود این مشکلات شرایط برای بهبود ملموس وضعیت معابر فراهم است.
مهندس آرگیو با اشاره به عملیات زیرسازی و آسفالت در کوچه‌هایی که تا کنون آسفالت نشده و تازه تأسیس هستند گفت: شهرداری‌های مناطق تلاش می‌کنند که پیش از روکش آسفالت و حتی زیرسازی معبر، شبکه‌های انتقال آب و فاضلاب و گاز و برق صورت گیرد تا بر عمر آسفالتِ یکنواخت، افزوده شود.
وی یکی از مشکلات در کلانشهرها را اجرای طرح‌های عمرانی توسط سایر دستگاه‌های خدمات رسان شهری بیان و اضافه کرد: این مشکل به دلیل یکپارچه نبودن مدیریت شهری، در سراسر کشور وجود دارد.
معاون شهردار شیراز در عین‌حال گفت: بارها در جلسات مختلف به دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد داده‌ایم که هنگام اجرای طرح‌های عمرانی شهرداری و قبل از نهایی شدن آسفالت معابر، اقدامات زیرساختی برنامه‌ریزی شده را اجرایی کنند، اما هر دستگاه اجرایی مسائل و محدودیت‌های خود را هم دارد.
وی ادامه داد: بارها شهرداری درخواست کرده که پیش از عملیات روکش آسفالت، دستگاه‌های خدمات‌رسان نظیر آب، برق، مخابرات، گاز و... اقدامات زیرساختی خود را انجام دهند؛ حتی تأکید شده است که بعد از اجرای روکش آسفالت تا چهار سال اجازه حفاری توسط شهرداری صادر نمی‌شود.
مهندس آرگیو اعتقاد دارد که بخش اعظمی ‌از مشکلات آسفالت معابر، در محدوده عبور تأسیسات زیرساختی شهری و تعمیر و ترمیم و توسعه این زیرساخت‌ها حادث می‌شود و تنها راهکار، مدیریت یکپارچه شهری است.
وی با اشاره به اجرایی شدن اقدامات مربوط به ترمیم و بهسازی آسفالت معابر در شیراز گفت: بعد از تراش و ترمیم معابر به سمت روکش آسفالت در معابر اصلی و مهم شهر می‌رویم و در این راستا کیفیت اولویت اصلی خواهد بود.
مهندس آرگیو با بیان اینکه مکاتبه لازم با دستگاه‌های خدمات‌رسان شهری قبل از اجرای روکش آسفالت انجام می‌شود گفت: اکنون در بهترین فصل آسفالت معابر هستیم و امیدواریم که دستگاه‌های خدمات‌رسان همراهی لازم را با شهرداری داشته باشند.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز همچنین در خصوص کمربندی شیراز نیز گفت: متولی کمربندی، شهرداری نیست، به نظر می‌رسد متولیان این بخش باید به وظایف خود عمل کرده و زمینه ارتقاء رضایتمندی شهروندان را فراهم کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی