[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

رئیس بنیاد نخبگان فارس: زمین موزه هنر معاصر در ارتفاعات بلوار چمران قرار دارد، روزنامه شیراز نوین

مهر: رئیس بنیاد نخبگان فارس گفت: زمین موزه هنر معاصر شیراز در ارتفاعات بلوار چمران قرار دارد.
حبیب شریف با اشاره به اینکه موضوع اختصاص زمین توسط شهرداری صدرا برای احداث موزه هنرهای معاصر شیراز منتفی است، گفت: اختصاص زمین از سوی دانشگاه شیراز قطعی است؛ لیکن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس باید در تفاهم نامه‌ای این زمین را تحویل گرفته و توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروژه آغاز شود. وی در خصوص متولی ساخت و ساز این موزه اعلام کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجری ساخت موزه هنرهای معاصر شیراز است. دی۱۳۹۵ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به شیراز با ساخت موزه هنرهای معاصر در این شهر موافقت کرد؛ با این حال معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت هم پیش‌تر در مهر از محل احداث پروژه موره هنرهای معاصر شیراز دیدن کرد که در این سفر علی مرادخانی از چگونگی مراحل ساخت این پروژه مهم در شهر شیراز بازدید به عمل آورد.
در جریان این بازدید صفوی قائم مقام دانشگاه شیراز، مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شیراز و مرتضی باقرنژاد مشاور اجرایی معاونت امور هنری، مرادخانی را همراهی می‌کردند.
مرادخانی درباره احداث موزه هنرهای معاصر شیراز گفته بود: حیف است شیراز به عنوان قطب هنری ایران یک موزه هنرهای معاصر درخور شأن این شهر نداشته باشد. به همین منظور ساخت موزه برای این شهر وارد فاز عملیاتی شده و تا پایان سال جاری کلنگ احداث این موزه بر زمین خواهد خورد.
مطالعه ایجاد موزه هنرهای معاصر در شیراز از دهه‌ها پیش‌تر آغاز شد و پیگیری‌های زیادی توسط بنیاد نخبگان استان فارس با هدف انتقال مطالعات بنیاد آلتو در کشور فنلاند به شیراز از طریق معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و معاون ایشان صورت گرفت و بر این باوریم که شیراز جایگاه اصلی موزه هنرهای معاصر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی