[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

نمایندگان مرودشت در شورای سیاست‌گذاری تجسمی و موسیقی استان انتخاب شدند، روزنامه شیراز نوین

انتخابات شوراهای سیاست‌گذاری انجمن موسیقی و انجمن هنرهای تجسمی مرودشت برگزار شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت با توجه به اتمام دوره سیاست‌گذاری انجمن‌های فرهنگی و هنری در استان و اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مرودشت نیز همزمان با دیگر شهرستان‌ها براساس آیین نامه اعلامی اداره کل اقدام به برگزاری انتخابات انجمن‌های هنرهای تجسمی و موسیقی نمود.
بر همین اساس چند روز قبل از انتخابات، مقدمات کار توسط واحد هنری و انجمن‌های مربوطه مهیا و به سایر هنرمندان عرصه موسیقی و تجسمی اعلام تا افراد جهت کاندیدا شدن بر اساس شرایط موجود در آیین نامه اقدام نمایند.
پس از اعلام کاندیداتوری افراد، زمان برگزاری مشخص و در این روز تمامی هنرمندان این دو انجمن در محل تالار مهر به کاندیدای مورد نظر خود رأی دادند.
در ابتدای این جلسه شهرام صالحی رئیس اداره با اشاره به دو ویژگی موجود در فعالیت‌های موسیقی اعلام داشت: پرطرفدار بودن و درآمدزایی فعالیت‌های وابسته به موسیقی می‌تواند توجیه کننده حضور شایسته در این حوزه باشد و از طرفی حساسیت‌های موجود در این رشته نیازمند دقت نظر بیشتر توسط فعالان این عرصه است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی در بخش بعدی سخنان خود بر رعایت اخلاق و حرمت پیشکسوتان در انجمن‌های هنری تأکید و عنوان کرد: فعالیت هنری باید منجر به ارتقای اخلاق شود و فضای حاکم بر انجمن‌های هنری بهتر است متأسی از رقابت سالم و نمایش توانمندی‌های فنی باشد.
صالحی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در عرصه هنرهای تجسمی و امکان حضور پررنگ‌تر اعضای این انجمن در فضای عمومی نیز گفت: فضاسازی عمومی و زیباسازی شهری از مباحثی است که فعالان تجسمی می‌توانند به آن ورود کرده و علاوه بر نمایش توانایی‌های خویش از منابع مالی آن نیز برخوردار شوند. 
در ادامه، انتخابات با معرفی کاندیدا‌ها و برنامه‌های آنان برگزار شد که در ابتدا انجمن هنرهای تجسمی و سپس انجمن موسیقی به کاندیدای مورد نظر خویش رأی دادند. پس از اتمام انتخابات، جلال بهزادی به عنوان نماینده هنرمندان تجسمی و خدیجه فتوحی علی البدل و بردیا زارع به عنوان نماینده هنرمندان موسیقی و حسن شکری‌زاده علی البدل حاضر در شورای سیاست‌گذاری فارس معرفی گردیدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی