[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

وحشت‌افروزی برای فروش سلاح ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ارسال تجهیزات نظامی‌جدید آمریکا به خاورمیانه برای تحقق بخشیدن به سیاست رعب و وحشت در منطقه است.
مسعود گودرزی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهداف پشت پرده ارسال تجهیزات نظامی ‌جدید آمریکا به خاورمیانه، گفت: حضور نظامیان ایالات متحده در منطقه و رفت و آمدها به امری عادی تبدیل شده و در واقع آمریکایی‌ها از نیروی نظامی ‌خود به عنوان ابزاری برای کنترل برخی کشورها بهره می‌برند.
نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی ‌اظهار کرد: برخی کارشناسان نظامی ‌خارجی اعتقاد دارند که تشدید حضور نظامیان آمریکا در منطقه، به نوعی قدرت‌نمایی در مقابل کشورمان است و در واقع ترامپ می‌خواهد نشان دهد علاوه بر تشدید تحریم‌ها، تهدید نظامی ‌هم همانند گذشته روی میز است.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که نمی‌توانند هیچ اقدام نظامی ‌علیه کشوری داشته باشند زیرا تمام منافع آنها به خطر خواهد افتاد، ادامه داد: به عبارتی باید اذعان کرد که کاخ سفید به هیچ عنوان درصدد ایجاد تنش جدید در منطقه نیست و فردی مانند ترامپ هم با رفتارش نشان داده که نمی‌خواهد هزینه‌هایش در خاورمیانه را افزایش دهد. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: نباید فراموش کرد که آمریکایی‌ها همواره با سیاست ایجاد رعب و وحشت توانسته اند برخی کشورهای عربی منطقه را سرکیسه کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ‌خاطرنشان کرد:  در واقع می‌توان گفت که یکی از دلایل حضور نظامیان ایالات متحده، نشان دادن قدرت پشتیبانی آنها از کشورهای حاشیه خلیج فارس است تا از این طریق بتوانند دلارهای نفتی بیشتری به دست بیاورند و حتی با غیرعادی جلوه دادن شرایط، تجارت تسلیحاتی پرسودی را رقم بزنند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد ارسال تجهیزات و ۱۰۰۰ نیروی جدید به خاورمیانه، شامل سیستم دفاع موشکی پاتریوت، پهپادهای بدون سرنشین و باسرنشین و توانمندی‌های بازدارنده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی