[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

برگزاری دو سخنرانی پژوهشی در شرکت آب منطقه‌ای فارس، روزنامه شیراز نوین

در جلسه پژوهشی با عنوان ربات زیرسطحی بازرس مخازن سدها که توسط دکتر علی نجفی اردکانی در شرکت آب منطقه‌ای فارس ارائه شد، طراحی و ساخت ربات زیر آبی جهت بررسی مخازن مورد بررسی قرار گرفت. عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، در این پژوهش، ربات مذکور را دارای قابلیت حرکت در چهار جهت معرفی کرد که به همراه دوربین با کیفیت بالا قابلیت تصویربرداری و ثبت فیلم برای بازرسی و عیب یابی مخازن را دارد. دکتر امیدوار اضافه کرد: این ربات دارای سیستم کنترل با سیم است و مسئول ربات از دور می‌تواند ربات را هدایت و بر عملکرد ربات نظارت نماید. دکتر پوریا امیدوار عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یاسوج نیز به موضوع کاربرد دینامیک سیالات محاسباتی در مهندسی آب پرداخت.
وی در خصوص جریان‌های مختلف سیالات سخن گفت که به طور گسترده‌ای جوانب مختلف زندگی بشر را احاطه کرده‌اند. به منظور تعامل بین جریان سیال با دیگر پدیده‌های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی نیاز به روش‌های حلی است که تمامی این موارد را در برگیرد تا تفسیری دقیق از رفتار سیال ارائه شود.
دکتر امیدوار، دینامیک سیالات محاسباتی را راه حل سودمندی دانست که می‌تواند با حل مجموعه‌ای از معادلات و طی کردن مسیری مستقل از سایر روش‌ها تأثیر بسزایی در پیشرفت علم مکانیک سیالات محاسباتی در جهت بررسی هر چه بهتر و بیشتر مسائل مهندسی داشته باشد.
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی