[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

بهره‌برداری از بوستان سایه در دهه فجر، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در بازدید از پروژه‌های شرق این کلانشهر خبر داد: فاز دوم بوستان نماز (سایه) در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور با اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده در بوستان سایه گفت: با ایجاد فضای سبز مناسب و اقداماتی در راستای بهبود سیمای بصری بوستان، شاهد یکی از زیباترین مراکز تفریحی برای گذران اوقات فراغت شهروندان شهر شیراز خواهیم بود.  
شهردار شیراز افزود: بوستان سایه با وسعتی بالغ بر 6 هکتار به عنوان فاز دوم بوستان نماز و در امتداد آن در حال احداث است. وی ضمن اشاره به فضای کوهستانی و طبیعی بوستان سایه اضافه کرد: این بوستان با سرمایه گذاری در حوزه فضاسازی و گردشگری می‌تواند به ظرفیتی قابل توجه برای شهر شیراز و علاقه مندان به کوهنوردی و محیط زیست تبدیل شود. مهندس اسکندرپور عنوان کرد: بوستان سایه در حاشیه بلوار رسول اعظم به عنوان یکی از معابر اصلی شرق شیراز در حال احداث است، از این رو می‌تواند پاسخگوی بخشی از نیاز فراغتی و تفریحی شهروندان ساکن در شرق و شمال شرق این کلانشهر و همچنین مسافران باشد. بر اساس این گزارش، شهردار شیراز، شهردار منطقه 11 و جمعی از مدیران شهری از برخی پروژه‌های شرق و شمال شرق شیراز همچون بوستان سایه، بوستان سهراب سپهری، دیوارچینی حاشیه رودخانه خشک و بوستان نماز بازدید کرد.
بوستان سایه به عنوان فاز دوم بوستان نماز و در امتداد آن با مساحتی بالغ بر 6 هکتار و دارا بودن فضای سبز و محیط طبیعی دامنه‌های کوهستانی در حال احداث است که می‌تواند پذیرای علاقه مندان به کوهنوردی و محیط زیست باشد. بوستان سهراب سپهری نیز با الگوگیری از طراحی باغ‌های ایرانی و فضای سبز مناسب با وسعت 28 هزار متر مربع در محدوده شهرداری منطقه 11 و در خیابان سهراب سپهری در حال احداث است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی