[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

حل آسیب‌های اجتماعی با تعامل پلیس و مدرسه شدنی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز با بیان اینکه با تعامل پلیس و مدرسه آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان برطرف می شود، گفت: مشکلات دانش‌آموزان در جو و فضای مدارس تأثیرگذار است که باید آن‌ها را شناسایی، ریشه‌یابی و تا حد امکان درمان کنیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر محمد کماندار در دیدار با معاون اجتماعی پلیس فارس و کارشناسان آموزشی، بیان کرد: هرگاه والدین و معلمان استعداد کودکان و دانش‌آموزان خود را شناسایی کنند، می‌توانند آن‌ها را در مسیر درست هدایت کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه معلمان اثربخش در کیفیت و کارآمدی آموزش و پرورش تأثیرگذار هستند، تصریح کرد: معلمان باید استعدادیابی کنند و دانش‌آموزان مستعد را در مسیر درست هدایت کنند تا از آسیب‌ها در امان بمانند. رئیس آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز افزود: در مدارس به روی کارشناسان و مربیان آموزشی باز است و مشتاقانه از همکاری آن‌ها برای پیشگیری و به حداقل رساندن آسیب‌های اجتماعی استقبال خواهیم کرد. ایشان در پایان از همکاری مطلوب و اثرگذار کارشناسان آموزشی پلیس‌های تخصصی در زمینه آسیب‌های اجتماعی و برگزاری جلسات آموزشی برای دانش‌آموزان، اولیا و خانواده‌ها تقدیر کرد. در ادامه، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ضمن معرفی و شرح وظایف ادارات این معاونت به ویژه در بخش آموزش همگانی، در زمینه نیازسنجی جوامع هدف و اولویت‌بندی جرایم و آسیب‌ها و ناهنجاری سخنانی ایراد کرد. سرهنگ کاووس محمدی افزود: کارشناسان آموزشی به صورت تخصصی در زمینه آسیب‌های اجتماعی، آمادگی کامل برای برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی در مدارس را دارند. این مقام انتظامی با بیان اینکه آموزش عملی برای دانش‌آموزان، قشر جوان و نوجوان خیلی مطلوب است، عنوان کرد: بهتر است برای اثرگذاری بیشتر، این آسیب‌ها در قالب داستان، تئاتر و برای گروه سنی کودکان به صورت عروسک‌گردانی یا شخصیت‌های انیمیشنی نمایش و اجرا شود. در پایان از زحمات تعدادی مربیان آموزشی با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی