[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۹
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس تأکید کرد: تشکیل شبکه‌ منسجم سیستمی بین سازمان‌های مردم‌نهاد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با تصریح بر اینکه امروز سازمان‌های مردم نهاد در بسیاری از حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی و دیگر حوزه‌ها بار بزرگی را از روی دوش دولت برداشته‌اند، بر لزوم ایجاد یک شبکه منسجم سیستمی با ارتباط قوی بین سازمان‌های مردم‌نهاد تأکید کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، حیدرعلی کامیاب سه‌شنبه ٤ تیر در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان خاطرنشان کرد: عملکرد جوانان شیرازی امروز در سطح کشور مثال زدنی است و در جلسات کشوری از فارس به نیکی یاد می‌شود.
وی با بیان اینکه کمک‌رسانی به هموطنان در سیل از همان دقایق اولیه تاکنون توسط سازمان‌های مردم‌نهاد، اقدامی بزرگ بود، افزود: به دلیل ویژگی‌های خاص جغرافیایی ایران، می‌طلبد که همیشه آماده کمک‌رسانی باشیم که البته این هماهنگی خود نیازمند تمهیداتی است. مدیرکل ورزش و جوانان فارس مجدداً خواستار ایجاد انسجام سیستمی سازمان‌های مردم‌نهاد برای ورود به آسیب‌های اجتماعی، آتش سوزی، محیط زیست و... شد.
کامیاب ادامه داد: امروز مدیران در سطح استان به توانمندی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد پی برده و تمایل دارند که در مأموریت‌هایشان از توان این سازمان‌ها استفاده کنند.
وی سازمان‌های مردم‌نهاد را به مثابه سربازانی توصیف کرد که برای خدمت مردم بدون چشمداشت وارد می‌شوند و گفت: در همه شهرستان‌ها خانه جوان در حال راه‌اندازی است که شش خانه آن در حال تکمیل مراحل نهایی عملیات اجرایی قرار دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با تأکید بر اینکه باید تمام زیرساخت‌ها برای سازمان‌های مردم‌نهاد جهت کمک‌رسانی به مردم ایجاد شود، اظهار کرد: تلاش برای فراهم شدن زیرساخت‌های بیشتر برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در سال ٩٨ ادامه خواهد داشت.
کامیاب همچنین از دیدار چهره به چهره استاندار فارس با مؤسسان سمن‌های مردم‌نهاد استان از تیرماه خبر داد.
وی پیشنهاد کرد که در شورای اداری استان فارس دغدغه سمن‌های مردم نهاد گزارش شود.
معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان فارس نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه تمام اقدمات براساس پدافند غیرعامل پیش می‌رود، گفت: از همان ابتدای زمان ثبت یک سازمان مردم‌نهاد، این سازمان برای کاهش بحران وارد حوزه پدافند غیرعاملی می‌شود.
فرید رضایی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد، بازوی اجرایی پدافند غیرعامل استانداری محسوب می‌شوند، افزود: وظیفه ما فرهنگ‌سازی است و این جلسات در راستای هویت‌بخشی به فعالیت‌های سازمان‌های مردم و نهاد برگزار می‌شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس نیز در این جلسه به افزیش بازدارندگی‌ها در مقابله با بحران‌های احتمالی اشاره و عنوان کرد: اگر به دنبال پیشگیری بهتر از درمان برویم، ارتقای پایداری ملی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را خواهیم داشت.
قاسم پاک‌نژاد به مصون‌سازی هم اشاره و تصریح کرد:  برخی این مهم را با محدودیت اشتباه می‌گیرند، در حالی که مصون‌سازی، مقاوم سازی و افزایش تاب‌آوری جامعه از راه‌های صول و روش‌های درست خود است.
وی اصلی‌ترین مأموریت پدافند غیرعامل را حفاظت از جان انسان‌ها عنوان کرد و افزود: پدافند غیرعامل که تمام ابعاد جامعه را در بر می‌گیرد، یک اقدام کاملاً غیرنظامی، فراجناحی و غیرسیاسی است و همیشه بر استفاده از ظرفیت‌های جامعه تأکید دارد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس، پدافند غیرعامل را در بر گیرنده مباحثی چون سایبری، کالبدی، زیستی، اقتصادی و مردم محور برشمرد و گفت: نقش مردم و ظرفیت سازی‌های عمومی سمن‌ها در این حوزه حائز اهمیت است.
پاک‌نژاد با بیان اینکه سمن‌ها دلسوزانه فعالیت می‌کنند، گفت: سمن‌های مردم نهاد زیربنای استحکام جامعه هستند.
وی همچنین با اشاره به ثبت یکهزار سمن مردم نهاد در فارس اعلام کرد که یکصد سمن مردم نهاد در استان در حوزه ورزش و جوانان مشغول به فعالیت هستند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس، خواستار تدوین و تکمیل بانک اطلاعاتی سمن‌های مردم نهاد استان برای رعایت استانداردها در فعالیت‌ها شد.
پاک‌نژاد استفاده از بانوان در خانه‌های جوان، استفاده از مشاوران جوان در دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها و اخذ مجوز فعالیت سمن‌ها را از جمله مواردی عنوان کرد که توسط اداره‌کل متبوع پیگیری خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی