[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

مساعدت یک میلیارد ریالی به اعضای کانون بازنشستگان شهرداری، روزنامه شیراز نوین

  پیمان کشاورز-گروه خبر
در نود و دومین جلسه علنی شورای اسلامی ‌شهر شیراز، طرح تدوین شیوه‌نامه استانداردسازی تقاطعات همسطح شهری تصویب شد تا بر اساس این طرح که از سوی کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی ‌ارائه شده بود، شهرداری شیراز به تدوین شیوه‌نامه استانداردسازی تقاطعات همسطح شهری ملزم شود.
با تصویب این طرح ،شهرداری شیراز مکلف است حداکثر در مدت ۲ ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه، بر اساس قوانین، شیوه‌نامه‌ استاندارد‌سازی انواع مختلف تقاطع‌های همسطح شهری (چندراه‌ها و میادین) با رویکرد ایمن‌سازی و هوشمندسازی اینگونه تقاطع‌ها، فرهنگ‌سازی و اصلاح رفتار همه افراد و وسایل نقلیه حاضر در تقاطع‌های همسطح شهری و با در نظر گرفتن نیازهای افراد توان‌خواه و دوچرخه‌سواران در عبور از این تقاطع‌ها را به همراه برنامه زمان‌بندی و اجرایی این شیوه‌نامه تهیه و به تصویب شورای اسلامی ‌شهر شیراز برساند.
اعضای شورا همچنین در جلسه صحن علنی با ایراد هیئت تطبیق مصوبات به مصوبه‌ افزایش حق‌الجلسه دبیران کمیسیون ماده صد موافقت کردند.
همچنین در نود و دومین جلسه صحن علنی شورای اسلامی‌ شهر شیراز، طرح کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر اصلاح آیین‌نامه واگذاری زمین به هیئت‌های مذهبی، مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی، مذهبی با اصلاحاتی، در ۱۷ ماده و ۱۱ تبصره مصوب شد.
در این جلسه همچنین نامه‌ مدیرعامل مؤسسه حسابرسی آرین حساب شورا مبنی بر بررسی پیش‌نویس گزارش حسابرسی سال ۱۳۹۵ شهرداری با در نظر گرفتن دو تبصره به شرح زیر مصوب شد:
تبصره یک: شهرداری دستورالعمل یکسان‌سازی نحوه ثبت رویدادهای مالی مربوط به تملک املاک را در قالب لایحه به شورا ارائه کند.
تبصره دو: مقرر شد شهرداری همه اشکالات و ایرادات قابل رفع را حداکثر تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۸ اصلاح و به شورا گزارش کند.
همچنین لایحه شهرداری شیراز مبنی بر تمدید مصوبه‌ مساعدت مبلغ یک میلیارد ریال به صندوق قرض‌الحسنه کانون بازنشستگان شهرداری شیراز در سال ۹۸ و از محل ردیف ۲۰۴۱۶۰۸ماده ۱۶ بودجه سال ۹۸ موافقت شود.
با تصویب این لایحه، به منظور مساعدت به بازنشستگان به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود از محل ردیف ۲۰۴۱۶۰۸ ماده ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸ شهرداری مبلغ یک میلیارد ریال جهت مساعدت به اعضای بازنشسته کانون بازنشستگان شهرداری پرداخت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی