[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

اختصاص ۵ میلیارد مترمکعب گاز به نیروگاه‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

سال گذشته بیش از ۵ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی به منظور تولید برق مصرفی مردم در نیروگاه‌ها در استان فارس مصرف شده است. به گزارش روابط عمومی ‌شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به تحویل ۵ میلیارد و ۸۹۴ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌های استان طی سال گذشته تصریح کرد: این مقدار حدود ۴۷ درصد مصرف گاز استان را شامل می‌شود و امیدواریم در سال جاری نیز تحویل گاز به نیروگاه‌ها، روند مستمر خود را طی کند و با تحویل گاز به عنوان سوختی پاک به نیروگاه‌های استان، با توجه به گرمای هوا و نیاز بیشتر مردم به انرژی برق، شاهد کاهش مصرف آلاینده‌های زیست محیطی باشیم.
وی افزود: همچنین در سال گذشته  حدود ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در جایگاه‌های عرضه سوخت  CNG در استان مصرف شده است که این مقدار حدود ۴ درصد گاز مصرفی کل استان در سال ۹۷ است. حسینی گفت: این میزان مصرف تقریباً معادل مصرف ۵۰۰ میلیون لیتر بنزین است و بدیهی است که جایگزینی گاز طبیعی با بنزین، ضمن صرفه‌جویی‌های اقتصادی برای کشور در حفظ محیط زیست نیز بسیار مؤثر خواهد بود.
مدیرعامل گاز استان فارس تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۱۳۲ جایگاه CNG درسطح استان در زمینه تحویل گاز به خودروها فعالیت می‌کنند و از این نظر، استان فارس در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی