[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

بسیج مدافع انقلاب و محبوب مردم است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌فرمانداری شهرستان شیراز، محمدرضا امیری فرماندار شیراز در آیین معارفه فرمانده جدید پایگاه مقاومت بسیج فرمانداری، ضمن اشاره به نحوه شکل گیری بسیج در اوایل انقلاب اظهار داشت: خواست عمومی ‌مردم در قالب شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ‌به عنوان مبانی اصلی این عزم همگانی با حرکت توده‌ای آحاد جامعه همراه بود که به نوعی بسیج عمومی ‌مردم در ابتدای مبارزات باعث پیگیری این شعار شد. پس از پیروزی انقلاب، این حرکت عمومی ‌مردم با تدبیر امام راحل(ره) سازمان یافته شده و در قالب نهادی به نام بسیج در سال ۵٨ فعالیت خود را ادامه داد. بنابراین مبنای شکل‌گیری اولیه بسیج، شعار مردمی ‌«استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» است و مادامی‌ که بسیج حامی ‌این شعار برای همه عرصه‌های استقلال و آزادی و مردم‌سالاری باشد، مورد حمایت مردم خواهد بود.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در تمامی حوزه‌ها تدابیری داشتند که ایجاد تشکل بسیج تدبیر و ابتکار ایشان برای تثبیت انقلاب، نظام و عبور از چالش‌ها بود، افزود: به دنبال این فرمان و تشکیل سازمان بسیج که از بطن مردم جوشیده بود، در یک حرکت مستمر باعث پویایی انقلاب شد و این شجره طیبه امروز به عنوان یک لشکر پرافتخار جایگاه خودش را باز کرده است.
در پایان این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین محرابی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی‌استان فارس، سرهنگ پاسدار علیپور فرمانده ناحیه مقاومت بقیه‌الله(عج) شیراز و سرهنگ امیری فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثامن‌الائمه ادارات شهرستان، محمدرضا امیری به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت بسیج فرمانداری شهرستان شیراز معرفی و از خدمات فرمانده پیشین آن پایگاه تقدیر به عمل آمد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی