[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

ساماندهی ۳۰هزار سرویس مدرسه، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس از آغاز فرایند ثبت‌نام سرویس مدارس دانش‌آموزان از اواخر تیرماه در شیراز خبر داد و گفت: برای جابجایی دانش‌آموزان شیرازی در سال تحصیلی جدید 30 هزار سرویس مدرسه پیش‌بینی ‌شده است. به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌ آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری از آغاز ثبت‌نام الکترونیکی سرویس مدارس از دهه سوم تیرماه در شیراز خبر داد و گفت: برای سال تحصیلی آینده، 30 هزار سرویس در شیراز پیش‌بینی‌شده که در قالب آن 10 هزار و 500 راننده 123 هزار دانش‌آموز را جابجا خواهند کرد.
وی در مورد نرخ کرایه سرویس مدارس در سال تحصیلی آینده نیز گفت: این نرخ طبیعتاً نسبت به سال قبل افزایش خواهد داشت. 
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس با بیان اینکه تمام فرایند پرداخت هزینه سرویس مدارس در سامانه شفاف بوده، خاطرنشان کرد: سازمان دانش‌آموزی در خصوص تعیین نرخ سرویس اقدامات و ارزیابی‌های لازم را انجام داده و نتایج آن را به شهرداری اعلام کرده‌ایم. 
کلاری افزود: نظر ما این است که نرخ سرویس مدارس کیلومتری محاسبه شود، چرا که این اقدام به ایجاد نرخ عادلانه کمک خواهد کرد و این موضوع باید در صحن شورای شهر شیراز بررسی و در فرمانداری شیراز به تأیید نهایی برسد. 
وی همچنین از بررسی صلاحیت رانندگان با وسواس و دقت نظر گفت و اظهار داشت: برای سال تحصیلی آینده حتی یک راننده بدون صلاحیت نخواهیم داشت که این موضوع با شرکت‌های طرف قرارداد نیز در میان گذاشته ‌شده است. رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس در عین ‌حال از والدین دانش‌آموزان خواست چنانچه شکایتی از رانندگان سرویس دارند، تخلفات آنان را به سامانه پیامکی 10003262 ارسال کنند. ضمن اینکه تلفن گویای 32015 نیز در 4 ناحیه شیراز فعال ‌شده که یک شبکه پیوسته بین مدارس، پلیس و اولیا است.
کلاری در مورد ظرفیت سرویس مدارس نیز گفت: هر سرویس بنا به ظرفیت ذکرشده در کارت خودرو مجاز به سوار کردن دانش‌آموز است و اگر تعداد بیشتری را سوار کند، تخلف کرده و قابل‌پیگیری است. 
وی همچنین گفت: برای رسیدگی به تخلف رانندگان سرویس مدارس یک شعبه ویژه در دادستانی شیراز در نظر گرفته ‌شده است. 
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس در ادامه از تغییر در روند تهیه پوشاک مدارس برای سال تحصیلی آینده خبر داد و با بیان اینکه وظیفه ساماندهی پوشاک مدارس به این سازمان سپرده شده است، گفت: برای تهیه پوشاک سامانه ایجاد کرده‌ایم که پرداخت‌ها از طریق این سامانه اینترنتی انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی