[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

شیراز میزبان جشنواره سراسری «کوثر» نیروی زمینی سپاه بود، روزنامه شیراز نوین

ه گزارش ایسنا منطقه فارس، بیست و چهارمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی کوثر ویژه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یادبود شهدای مدافع حرم به میزبانی دانشکده علوم و فنون زرهی نزاسا، از بیستم تیرماه در شیراز آغاز به کار کرد.
دبیر جشنواره فرهنگی و ورزشی کوثر نیروی زمینی سپاه در حاشیه آغاز به کار این جشنواره، گفت: در این دوره از جشنواره کوثر شاهد حضور 650 نفر از سراسر کشور بودیم.
حسن یزدانی با اشاره به اینکه جشنواره کوثر تا ۲۲ تیرماه در شیراز ادامه داشت، گفت: شرکت‌کنندگان در شش رشته ورزشی شامل تیراندازی با تفنگ و تپانچه بادی، دارت، شنای کرال سینه و قورباغه، آمادگی جسمانی، والیبال و تکواندو به صورت انفرادی و تیمی‌ به رقابت پرداختند.
دبیر جشنواره فرهنگی و ورزشی کوثر نیروی زمینی سپاه بیان کرد: مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات پنجشنبه گذشته ،۲۰ تیرماه در سالن کوثر دانشگاه شیراز برگزار شد. 
یزدانی با بیان اینکه ۶۵۰ ورزشکار شامل خانواده‌های ۴۵ رده نیروی زمینی سپاه اعم از یگان‌ها و قرارگاه‌های سپاه از سراسر کشور در این مسابقات حضور داشتند، گفت: دانشکده علوم و فنون زرهی نزسا پس از برگزاری موفق سه دوره میزبانی مرحله مقدماتی مسابقات زرهی ارتش‌های جهان که در کشور‌های روسیه و چین برگزار شد، میزبانی این دوره از جشنواره فرهنگی ورزشی کوثر را نیز به عهده گرفت.
عضو هیئت علمی‌ دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) به مناسبت دهه کرامت میزبان این رقابت‌هاست، گفت: رتبه‌های برتر این دوره از مسابقات به مسابقات ورزشی کل سپاه پاسداران که با حضور برگزیدگان مسابقات سازمان مقاومت بسیج و نیروی دریایی، زمینی و هوایی و قرارگاه خاتم‌الانبیا و دانشگاه‌های سپاه برگزار شد، اعزام می‌شوند.
وی بیان کرد: این مسابقات در استخر، سالن‌های کوثر و ۲۵ خرداد دانشگاه شیراز، سالن دارت ورزشگاه حافظیه، سالن تیراندازی ورزشگاه شهید دستغیب برگزار شد.
دبیر جشنواره سراسری فرهنگی و ورزشی «کوثر» نیروی زمینی سپاه همچنین به برنامه‌های فرهنگی این جشنواره اشاره کرد و گفت: برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاریان کشوری و بین‌المللی، حضور سخنرانان کشوری، برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب، کتاب، گام دوم انقلاب و صنایع دستی شیراز، بازدید از مراکز گردشگری و اماکن مذهبی شهر شیراز و مراسم ویژه در سومین حرم اهل بیت(ع)، حضرت شاهچراغ(ع) و جشن دهه کرامت در تالار حکمت دانشگاه شیراز، از جمله برنامه‌های فرهنگی در نظر گرفته شده برای شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات بود.
به گفته وی، خانواده‌های شهدای مدافع حرم در مراسم افتتاحیه حضور داشتند و دختر سردار شهید عبدالله اسکندری، از شهدای مدافع حرم استان فارس نیز پرچم‌دار این مسابقات بود.
یزدانی همچنین گفت: یک تیم به عنوان ناظر از نیروی زمینی سپاه، برگزاری مسابقات را از نظر سطح کیفی، میزبانی و انجام فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی بررسی کرد. همچنین تلاش شده از بهترین داوران استان و کشور برای این مسابقات استفاده شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی