[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

استاندار فارس: تولیدکنندگان جهادگران خط مقدم جبهه اقتصاد هستند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی‌ در مراسم ‌تجلیل از صنعتگران نمونه استان، تولیدکنندگان و صنعتگران را جهادگران‌ خط مقدم جبهه اقتصاد دانست و افزود: در دنیای اقتصاد امروز باید جایگاه خود را در سیستم کلان جهانی تعریف کنیم و به این موضوع توجه داشته باشیم که به‌عنوان یک زیر مجموعه از این سیستم‌ کلان اثرپذیری داشته و بر آن‌ اثر می‌گذاریم.
وی با بیان ‌اینکه در اقتصاد امروز با مباحث جدیدی  همچون کارآفرینی، نوآوری، اشتغال‌زایی و معیشت روبه‌رو هستیم، یادآور شد: سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نام‌گذاری شده که مستلزم جذب و جلب سرمایه‌گذار، تولید و نهایتاً اشتغال و رفتن به سمت و سوی معیشت متعادل شهروندان است که همه اینها در عرصه فعالیت شما صنعتگران و تولیدکنندگان وجود دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اثرگذاری خلاقیت و تفکر در اقتصاد، شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان را جایگاه مناسبی برای پرورش این خلاقیت‌ها برشمرد و افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید تنها هفت شرکت دانش‌بنیان در استان وجود داشت که هم اکنون به بیش از ۱۵۰ شرکت رسیده است.
دکتر رحیمی ‌شرکت‌های دانش‌بنیان را موتور محرکه‌ای برای توسعه آینده استان در زمینه‌های مختلف از جمله استارتاپ‌ها، علوم‌پزشکی، مباحث سلول‌های بنیادین، پتروشیمی، نفت و گاز دانست.
وی با تأکید بر اینکه ترجیح منافع مردم همواره در اولویت دولت تدبیر و امید بوده، عنوان کرد: به رغم ‌تنگناهای موجود و فشارهای اقتصادی که به کشور تحمیل شده، دولت ریل‌گذاری و بسترسازی مناسبی در بخش‌های مختلف داشته و بنیان‌ها و ساختارهای اقتصادی را فعال نگه داشته است.
 استاندار فارس بیان کرد: با وجود مسائل و مشکلات فراوان، خوشبختانه با همدلی و هم‌افزایی که هر سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه در کشور دارند از بسیاری مشکلات گره‌گشایی شده است. وی افزود: در استان فارس فعالیت‌های رونق تولید و توسعه اقتصادی به رغم تنگناهای موجود در حال انجام است. برای نمونه در شهرستان‌های جنوبی لامرد و مهر  اقدامات مثبتی از جمله راه‌اندازی کارخانه آلومنیوم با اعتباری بالغ بر 14 هزار میلیارد تومان در دست اجراست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی