[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

بهره‌برداری از ۷۰ پروژه شهری در دهه فجر در شیراز، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز گفت: 70 پروژه فرهنگی، عمرانی، ورزشی و خدماتی به ارزش یک هزار و 700 میلیارد ریال، همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح و بهره برداری از آن آغاز می‌شود. مهندس علیرضا پاک‌فطرت به تشریح برخی از این پروژه‌ها پرداخت و گفت: تقاطع سه سطحی سرداران-تخت جمشید و پل عابر پیاده دایره‌ای شکل بتنی آن به همراه تعریض پل رودخانه‌ای و پل زیرگذر قدر به ارزش 480 میلیارد ریال یکی از مهم‌ترین این پروژه‌هاست. وی هدف از اجرای این پروژه را که در منطقه 7 واقع شده تکمیل رینگ شهری در مسیرهای بلوار سرداران و تخت‌جمشید، خیابان شهرداری و شهدای حج عنوان کرد. 
شهردار شیراز به احداث دو بلوار در شهرداری منطقه 7 و شهرداری منطقه 9 اشاره و اظهار کرد: با احداث خیابان خادم‌الحسینی در میدان شهید شیرودی واقع در شهرداری منطقه 7 راه دسترسی این میدان به سهل‌آباد ایجاد شده و منجر به بهبود محیط شهری کاهش زمان سفر خواهد شد. 
وی همچنین ساخت بلوار واقع در شهرک میانرود را تسهیل دسترسی به مرکز سایت دفن نخاله و جلوگیری از عبور کامیون از داخل مناطق مسکونی میانرود برشمرد و گفت: با ساخت این خیابان، شهرک‌های منطقه 9 به روستاهای کیان‌آباد و دسترسی به اراضی 500 هکتاری زیتون‌کاری میانرود نیز تسهیل می‌شود. 
علیرضا پاک‌فطرت عنوان کرد: زمین چمن مصنوعی در چهار راه شریف‌آباد واقع در شهرداری منطقه 7 که به منظور افزایش سرانه ورزشی و غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان احداث شده است از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر است. وی بر لزوم گرامی‌داشت یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که در آستانه دهه فجر اجرا شده بهسازی قبور شهدا در دارالرحمه واقع در شهرداری منطقه 5 شامل کف سازی و اجرای سنگ مزار شهدا بوده است. شهردار شیراز از افتتاح و بهره‌برداری از بوستان، پارک محله‌ای و حاشیه‌ای در قالب 8 پروژه، زیرسازی، کف‌سازی، جدول‌گذاری، موزاییک فرش، روکش آسفالت و پیاده‌راه‌سازی در قالب 30 پروژه و اجرای دیوارگذاری، لوله‌گذاری آب‌های سطحی در قالب 10 پروژه و احداث 26 چشمه سرویس بهداشتی نیز خبر داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی