[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

آخرین رنکینگ سال شمسی اعلام شد تیم کی‌روش همچنان صدرنشین سال ۹۵، روزنامه شیراز نوین

در تازه‌ترین رده بندی فیفا، ایران علی‌رغم یک پله سقوط همچنان با اقتدار در صدر جدول تیم‌هایی آسیایی قرار دارد.
در جدیدترین رده بندی منتشر شده از سوی فیفا، آرژانتین به سان ماه‌های گذشته همچنان با فاصله قابل توجه و 1644امتیاز در صدر قرار دارد و برزیلی‌ها نیز بدون تغییر و با 1534امتیاز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده اند تا سلطه آمریکای لاتین بر رده بندی فیفا همچنان ادامه داشته باشد.
در رتبه‌های بعدی آلمان، شیلی، بلژیک، فرانسه، کلمبیا، پرتغال، اروگوئه و اسپانیا قرار دارند و نکته جالب اینجاست که رتبه هیچ کدام از 10تیم برتر رده بندی نسبت به ماه قبل تغییری پیدا نکرده است.
اما در آسیا، تیم ملی ایران با 794امتیاز، علی‌رغم یک پله سقوط و قرار گرفتن در رتبه سی و سوم، همچنان با اقتدار در رتبه اول تیم‌های آسیایی قرار دارد و با توجه به اختلاف امتیاز 103امتیازی با تیم دوم، بعید است این جایگاه تا مدت‌های زیادی دستخوش تغییر شود.
در رتبه دوم آسیا کره جنوبی با 691امتیاز و یک پله سقوط در رتبه چهلم قرار دارد. بعد از آن ژاپن 631امتیاز و یک رتبه صعود جایگاه پنجاه و یک را به خود اختصاص داده و استرالیا و عربستان نیز در رتبه‌های پنجاه و پنج و پنجاه و هفت جهان قرار دارند.
بورکینافاسو با 42امتیاز مثبت، سورینام با 9پله صعود، میانمار با 30امتیاز منفی و 13رتبه سقوط، ترین‌های ماه آرام فوریه را در رنکینگ جهانی فیفا تشکیل داده اند.
با توجه به عدم برگزاری بازی‌های مهم در سراسر جهان، تغییر قابل توجهی در رده بندی صورت نگرفته اما در ماه مارچ و با توجه به ازدیاد بازی‌های ملی و مقدماتی جام جهانی، ممکن است شاهد بروز تغییراتی در جدول فیفا باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی