[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۹
  • دوره جدید

مقاوم‌سازی مسکن روستایی از شاخص‌های توسعه روستایی است، روزنامه شیراز نوین

مهندس فرج الله نصیری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس، در بازدید از طرح‌‌های‌  عمرانی روستایی شهرستان سپیدان اعلام کرد: مقاوم‌سازی مسکن روستایی از شاخص‌‌های‌ موفقیت در توسعه روستایی است و بنیاد مسکن در این حوزه کارنامه‌ای درخشان و قابل توجه ارائه کرده است.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، مهندس نصیری با بیان اینکه مقاوم‌سازی مسکن روستایی با بهره‌گیری از تسهیلات بانکی همچنان دنبال می‌شود، افزود: استان فارس دراین حوزه فراتر از متوسط کشوری عمل کرده و این رویکرد به عنوان یک اولویت در همه روستاهای استان دنبال می‌شود.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس اضافه کرد: در بسیاری از مناطق روستایی با بهره‌گیری از مصالح بومی‌ و نیروی کار موجود در منطقه سعی شده است بافت مسکونی روستاها ترمیم شود، استفاده از مصالح بومییک رویکرد قابل توجه است که دنبال می‌شود. مهندس نصیری همچنین به تولید مسکن روستایی به عنوان یکی از اولویت‌ها برای ایجاد انگیزه و کاهش مهاجرت‌ها اشاره کرد و گفت: افزایش تولید مسکن روستایی درهر جامعه نه فقط نشان‌دهنده رشد اقتصادی است، بلکه در تأمین نیازهای اجتماعی افراد نقش مؤثری را ایفا می‌کند. وی افزود:  بر این اساس بخش مسکن به عنوان یکی از فصول اساسی و اولویت‌دار برنامه‌‌های‌  توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در نظر گرفته شده است. از طرف دیگر روستاها مرکز تولیدات کشاورزی، دامی‌و صنایع دستی  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی