[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

ماهی‌گلی از مراکز مجاز تهیه کنید، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی اداره کل دامپزشکی فارس از مردم خواست که ماهی گلی مورد نیاز برای سفره هفت سین عید نوروز را تنها از مراکز مجاز تهیه کنند و کودکان خود را از بازی کردن با ماهی های زینتی باز دارند.
مدیر روابط عمومی دامپزشکی فارس گفت: مراقب باشیم کودکان از دست زدن و بازی کردن با ماهی گلی پرهیز کنند؛ چرا که ممکن است عوامل آلودگی احتمالی را به چشم و دهان خود منتقل کنند. 
علی رضایی با تأکید بر لزوم شست و شوی کامل دست‌ها با آب و صابون پس از دست زدن به ماهی، افزود: اگر شهروندان سابقه بیماری پوستی و حساسیت دارند برای دست زدن به ماهی و ظروف نگهداری آن از دستکش استفاده کنند. 
وی تصریح کرد: شهروندان ماهی گلی شب عید را از مراکز عرضه مجاز بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
او در ادامه توضیح داد: مراکز بهداشتی مراکزی هستند که دارای مکان های سرپوشیده و مجهز به لوازم شست‌وشو و ضد عفونی مناسب هستند. 
رضایی توصیه کرد: باید از خرید ماهیان مریض و بی‌حال و دارای علایم بیماری خودداری شود و ماهیان تلف شده در نخستین فرصت ممکن از آب خارج شوند. همچنین برای ضد عفونی کردن ظرف‌های نگهداری ماهی، می توان از نمک طعام با غلظت سه درصد یا پرمنگنات سدیم، پرکلرین و بتادین استفاده کرد. 
مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی فارس به شهروندان توصیه کرد که در صورت استفاده از آب شرب شهری برای تعویض آب ماهی، آب شهری را دست کم 12ساعت در هوای آزاد قرار دهند تا کلر موجود در آب از بین برود و سپس آب ماهیان را عوض کنند و آب کثیف ظرف ماهی را در چاه فاضلاب تخلیه و از ریختن آن در معابر عمومی و باغچه خودداری کنند. 
وی در پایان گفت: شهروندان در صورتی که تمایلی به نگهداری ماهی پس از تعطیلات نوروز را ندارند، باید از رها کردن ماهی ها در منابع آبی امتناع کرده و از مکان‌های مشخص شده توسط شهرداری استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی