[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

مدیركل دامپزشكی استان فارس: اصناف مرتبط با تهیه و توزیع مواد غذایی متعهد به عرضه محصولات سالم هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیركل دامپزشكی استان فارس گفت: همانگونه كه دولت در قبال مردم وظایفی دارد، قطعاً صاحبان صنوف هم در قبال جامعه تعهداتی دارند كه در حوزه تولید، تهیه و عرضه مواد پروتئینی، ارائه محصولات سالم به جامعه است.
با دعوت اداره دامپزشکی شهرستان شیراز و به منظور آشنایی بیشتر صنوف تهیه و توزیع کننده مواد پروتئینی با قوانین و مقررات بهداشتی، جلسه‌ای با حضور محمدحسن سپاسدار معاون دادستان شیراز و مدیرکل دامپزشکی استان و با شرکت اعضاء صنوف مختلف تهیه و عرضه كننده مواد غذایی شامل هتل‌داران، رستوران‌ها ، بیرون برها، قصابی‌ها، عرضه‌كنندگان مرغ و تخم‌مرغ، ماهی و میگو، پزندگان و شیرینی‌فروشی‌ها در محل اداره کل دامپزشکی برگزار شد.
یعقوب مهندس ضمن تشكر از همكاری صمیمانه دستگاه قضائی اظهار داشت: كاركنان دامپزشكی فارس وظیفه دارند با همكاری سایر دستگاه‌ها از جمله دستگاه قضائی، بر تهیه و عرضه مواد پروتئینی نظارت كامل داشته باشند تا از این رهگذر، شهروندان با اطمینان خاطر بتوانند از مراكز مجاز، مواد پروتئینی دارای هویت را جهت مصرف تهیه كنند.
سپاسدار معاون دادستان شیراز نیز با اشاره به حضور گردشگران و مسافران نوروزی در فارس و شیراز، بر رعایت مقررات بهداشتی در عرضه مواد غذایی به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی تأكید كرد و گفت: رعایت مقررات بهداشتی در ایام تعطیلات اهمیت دو چندان دارد؛ چرا كه مصرف مواد غذایی با حضور مسافران نوروزی افزایش می یابد و انتظار می‌رود در این خصوص مراقبت بیشتری انجام شود. 
وی افزود: در ایام نوروز در زمینه ارائه خدمات دقت بیشتری شود تا مهمانان و مسافران نوروزی خاطره خوشی را از استان فارس و به ویژه شهر مهمان‌نواز شیراز در ذهن خود داشته باشند.
سپاسدار اظهار داشت: دستگاه قضائی همواره تأكید دارد كه هزینه‌های پیشگیری كمتر از هزینه برخوردهای قضائی و اعمال مجازات است، اگر پیشگیری مطلوب انجام شود نیازی به برخورد، پلمپ یا تعطیلی محل كسب نخواهد بود و تبعات بیكار شدن كارگران و خدای ناكرده ورود افراد به چرخه جرم را نیز نخواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی