[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

تازه های گردشگری- دوره آموزشی راهنمایان گردشگری نوروز ۹۶ کازرون، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا معینی سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از برگزاری یک دوره کلاس آموزشی راهنمایان گردشگری خبر داد و گفت: یک دوره کلاس آموزشی ویژه علاقه‌مندان به راهنمای تور گردی با همکاری دانشگاه سماء کازرون و پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی بیشاپور به صورت تئوری و عملی طی دو روز از تاریخ 15 لغایت 16اسفند برگزار گردید.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، راهنمای گردشگری راهنمای گردشگری یا راهنمای تور با تسلط و اطلاعات کافی در زمینه میراث تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی هر منطقه نسبت به ارائه اطلاعات فرهنگی، اقلیمی، اجتماعی، تاریخی، مقتضیات آداب و رسوم، مقررات و قوانین مرتبط، استانداردهای آمار، آراستگی و مسئولیت پذیری، به گردشگران اقدام می‌کند. شرایط آشنایی نسبی یا تسلط به زبان‌های خارجی از خصوصیات یک راهنمای گردشگری محسوب می‌گردد. محمدرضا معینی مدیرداخلی مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور و سرپرست اداره میراث فرهنگی کازرون توضیح داد: مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور با بیش از 200هکتار وسعت و دارا بودن بناهای ارزشمندی چون معبد آناهیتا، تالار تشریفات، ایوان موزائیک، ستون‌های یادبود، برج و بارو، مسجد دوره اسلامی، بنای دارالحکومه، نقوش برجسته تنگ چوگان، قلعه دختر، خندق حمام‌های اسلامی، غار و مجسمه شاپور اول ساسانی، موزه تخصصی بیشاپور به عنوان شاخص‌ترین اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران در شهرستان کازرون، هر ساله شاهد حضور گردشگران و علاقه‌مندان داخلی و خارجی بسیاری در ایام نوروز می‌باشد. وی گفت: با توجه به وسعت زیاد این مجموعه و به منظور ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی هر چه شایسته‌تر به گردشگران امسال با همکاری مسئولان و اساتید دانشگاه سماء کازرون و پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی بیشاپور یک دوره کارگاه آموزشی راهنمای تور به صورت تئوری و عملی با حضور اساتید و کارشناسان خبره از مرکز استان و شهرستان با حضور دانشجویان برگزار شد. 
معینی افزود: در این دوره آموزشی بیش از 40نفر از دانشجویان حضور داشته که نحوه رفتار با گردشگران، ارائه اطلاعات مکان‌های تاریخی، عوامل خستگی ناشی از وسعت و گرمازدگی، شناخت آداب و رسوم ملیت‌ها و اقوام، استفاده از جملات و کلمات ساده و بسیاری از نکات ویژه گردشگران را فرا گرفته و پکیج‌هایی شامل بروشورهای تخصصی مجموعه بیشاپور و شهرستان کازرون به دانشجویان اعطا شد. دانشجویان علاوه بر کلاس تئوری در یک دوره آموزشی از نزدیک و به صورت عملی از مجموعه بیشاپور بازدید و زیر نظر مربی اطلاعات و آمار این مجموعه را فرا گرفتند. 
در پایان دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان اظهار کرد: با هماهنگی و همکاری مسئولان دانشگاه، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پایگاه پژوهشی بیشاپور و با برنامه ریزی صورت گرفته دانشجویان به صورت هدفمند از تاریخ 28اسفند 95 الی 15فروردین 96 با حضور در مجموعه بیشاپور به ارائه اطلاعات تاریخی و آماری به میهمانان نوروزی خواهند پرداخت. گفتنی است شهرستان کازرون یکی از شهرهای استان فارس است که در جنوب ایران قرار دارد. شهرستان کازرون آب و هوایی نسبتاً معتدل دارد. این شهرستان مناطق گردشگری، تاریخی و باستانی مهم ایران است و مناطق گردشگری بسیار و آثار تاریخی فراوانی را دربردارد. همچنین شهر تاریخی بیشاپور در ۲۰کیلومتری شهر کازرون قابل مشاهده ‌است. وسعت این شهرستان حدود 4064کیلومتر مربع و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا حدود 950متر می‌باشد. این شهرستان از طرف شمال به ممسنی، از مشرق به شیراز، از جنوب شرقی به فیروزآباد، از جنوب به فراشبند و از طرف غرب به استان بوشهر محدود می‌گردد. فاصله شهر کازرون تا شیراز 150کیلومتر، تا بوشهر 180کیلومتر و تا پایتخت 1060کیلومتر می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی