[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۵
  • دوره جدید

نماینده مردم شیراز انتقاد کرد بی‌توجهی نسبت به بازسازی بافت‌های فرسوده، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس از بی توجهی نسبت به بازسازی بافت‌های فرسوده انتقاد کرد و گفت: بافت‌های فرسوده در زمان بحران حادثه ساز خواهند شد. 
فرج الله رجبی، با انتقاد از اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده به درستی مورد توجه واقع نشده است، گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده رویکرد اساسی در جهت تأمین فضای مسکونی ایمن و استفاده بهینه از فضای شهری است. 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اقدامات اخیر دستگاه‌ها در جهت نوسازی بافت فرسوده موثر بوده است، تصریح کرد: با توجه به بهبود وضعیت مسکن انتظار می‌رود نوسازی بافت‌های فرسوده سرعت بیشتری به خود بگیرد. 
وی با یادآوری اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده نقش بسیاری در رونق بازار مسکن و ساخت و ساز دارد با بیان اینکه چندین دستگاه در رابطه با نوسازی بافت‌های فرسوده درگیر هستند، گفت: سیاستگذاری را شورای عالی شهرسازی، مداخله را شهرداری، نظارت را وزارت راه و شهرسازی و همچنین بحث آموزش را نظام مهندسی بر عهده دارد؛ البته مسئولیت اصلی بر عهده شهرداری‌هاست. رجبی ادامه داد: باید از ظرفیت این دستگاه‌ها استفاده شود تا نوسازی بافت‌های فرسوده تحقق یابد. این نماینده مردم در مجلس دهم در رابطه با تکلیف دولت در برنامه ششم مبنی بر احیا و بهسازی حداقل 10 درصد از بافت‌های فرسوده، گفت: با توجه به اینکه وزارت راه و شهرسازی قرار است به عنوان پایلوت در چند نقطه شهری کشور اقدام به بهسازی و احیای بافت فرسوده کند بنابراین انتظار می‌رود بهسازی سالانه 10 درصدی بافت‌های فرسوده تحقق یابد. 
نجفی با بیان اینکه منابعی در لایحه بودجه 96 برای بهسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده درنظر گرفته شده است، افزود: دولت مکلف شده این ردیف اعتباری را تأمین کند. نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با بیان اینکه بافت‌های فرسوده در زمان بحران حادثه‌ساز خواهند شد، تصریح کرد: از جنبه‌های اجتماعی و سیاسی هم ممکن است از ناحیه بافت‌های فرسوده دچار آسیب شویم و به گونه‌ای آسیب‌های اجتماعی در کشور شیوع یابد. 
 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه گسترش حاشیه شهرها هزینه‌های شهری را افزایش می‌دهد، گفت: گسترش حاشیه نشینی و سکونتگاه‌های غیررسمی هزینه‌های شهری را افزایش می‌دهد؛ نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده در سطح شهرها و حاشیه شهرها باید به یک اندازه مورد توجه واقع شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی