[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

لیگ فوتبال نابینایان کشور در شیراز - جشنواره گل و احساس ، روزنامه شیراز نوین

محمود شبان سروستانی  پس از سه روز رقابت سخت، بالاخره تیم آکادمی شیراز، قهرمان لیگ برتر نابینایان کشور شد‌. 
این تنها خبری بود که روی خروجی خبرگزاری‌ها از رقابتی بزرگ آمد، کوتاه و مختصر، اما به واقع مگر می‌شود این همه بزرگی را در دل یک خبر کوتاه جای داد. 
انسان شرمنده می‌شود وقتی این همه اراده می‌بیند. ورزشگاه حافظیه شیراز میدانی بود که همه تیم‌های شرکت کننده از آن برنده بیرون آمدند. آن‌ها تاریکی، ناامیدی، کمبود و نقص عضو را به سخره گرفتند و مردانه نشان دادند که برای انسان با اراده هیچ غیرممکنی وجود ندارد‌. 
چشم‌هایشان را روی همه بدی‌ها بسته بودند و آنچه را که ارائه می‌دادند همه زیبایی بود و بزرگی. رقابتشان هیچ نشانی از فوتبال پر حاشیه و فاسد این روزهای دنیا و کشور نداشت، رقم قراردادشان بی نهایت عشق بود؛ بی ادعا و ساده با پای احساس و نه با خودروهای لوکس و گران قیمت آمده بودند. آنجا هیچ خبری از دوربین‌های حاشیه ساز و خبرنگارانی که دنبال سوژه‌های سفارشی و بزرگنمایی هستند نبود‌. 
هیچ تفسیری از این بازی‌ها نشد. پخش مستقیم یا غیر مستقیم نداشت. به‌راستی که کسی را یارای تفسیر چنین رقابت هایی نیست. آخر با کدام واژه باید آنان و کارشان را ستود. فوتبالشان یک دنیا آموختنی داشت. شاید زیبایی فوتبال روز دنیا را نداشت؛ اما زیبایی نداشته فوتبال امروز را داشت. «اخلاق» گمشده بیشتر میادین فوتبال را داشت‌. و در نهایت هم ظاهراً یک تیم قهرمان شد، تیم آکادمی شیراز با شکست نماینده خوزستان به قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت و ارژن دیگر تیم شیرازی نیز از سد نماینده گیلان گذشت و مقام سوم مسابقات را کسب کرد‌. 
از این رقابت‌ها با نام لیگ کشوری یاد شد؛ ولی به واقع لیگ انسانیت، اخلاق و جوانمردی بود، ولی تنها در خبر‌ها آمده بود:
 تیم آکادمی شیراز قهرمان لیگ برتر فوتبال نابینایان کشور شد.
تیم آکادمی شیراز روز جمعه با شکست نماینده خوزستان قهرمان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال نابینایان کشور شد. تیم آکادمی شیراز جمعه در دیدار نهایی این رقابت‌ها در ورزشگاه حافطیه شیراز با یک گل از سد تیم فولاد اکسین خوزستان گذشت و عنوان نخست را به خود اختصاص داد و تیم فولاد هم به مقام نایب قهرمانی رسید‌. 
تنها گل این بازی را علیرضا بخت برای تیم آکادمی شیراز به ثمر رساند‌. 
همچنین در دیدار رده بندی نیز تیم ارژن شیراز دیگر نماینده فارس با چهار گل تیم هیئت نابینایان گیلان را شکست داد و بر سکوی سوم ایستاد‌. 
برای تیم ارژن شیراز صادق رحیمی 2گل و حسین رجب پور و حجت مزارعی هرکدام یک گل به ثمر رساندند. حسین رجب پور کاپیتان تیم ملی و بازیکن ارژن شیراز نیز با زدن سه گل آقای گل مسابقات شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی