[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

غلام پیروانی در گفتگئو با شیراز نوین: بیچاره کسی که بیشتر از صاحب عزا دلش بسوزد، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد

 غلام پیروانی انسانی است واقعاً قابل تقدیر! مردی که در بدترین وضعیت ممکن آمد تا تیم محبوبش را از سقوطی نجات دهد که معلوم نیست در صورت وقوع، این تیم را به چه سرنوشتی دچار خواهد کرد. اما او پس از گذشت 15 هفته از بازگشتش به نیمکت فجر، هنوز نتوانسته تیمش را حتی برای یک ساعت در منطقه امن جدول قرار دهد. مشکلات مالی، مصدومیت‌های متوالی و سفر غیرمترقبه به عمان با جیب‌های خالی، همگی مزید بر علت شدند تا فجر علی رغم دیدن رنگ پیروزی (4 بار در 15 بازی با غلام پیروانی) همچنان در وضعیت قرمز به سر ببرد. فجری‌ها در دیدار قبلی خود که برایشان حکم یک فینال را داشت و باید با انجام یک بازی سراسر تهاجمی به قصد کسب سه امتیاز تلاش می‌کردند، با ارائه یک بازی آرام در اکثر دقایق، با خلق تنها 4 موقعیت گلزنی در طول 90 دقیقه در نهایت به تساوی بدون گل مقابل حریف نوپای تهرانی متوقف شدند. این در حالی بود که تیم تهرانی هم 4 فرصت خطرناک گلزنی در این بازی داشت اما غلام پیروانی عقیده دارد که تیمش یک بازی یک طرفه را ارائه داده و در مجموع از کسب این نتیجه تساوی راضی به نظر می‌رسد! اگرچه بخش اعظمی از صحبت‌های غلام پیروانی با شیرازنوین تکرار مکررات بود، اما حرف‌های زیادی هم بود که بدون گذاشتن علامت تعجب نمی شد از آنها گذشت. 
بازی با بادران چطور بود؟ 
بازی خیلی خوب و زیبایی(!) بود و از بچه‌ها راضی هستم. خیلی زحمت کشیدند؛ با توجه به اینکه من این تیم را نبستم و به خاطر بی پولی، مربیان عزیزی که قبل از من بودند هم نتوانستند تیم را خوب ببندند. داشته‌های ما همین بود. روزی که من آمدم که با این تیم قرارداد ببندم، قرار بر این بود که سه چهار مهره کلیدی برای من بیاورند. مهره کلیدی که وسط فصل نیاوردند هیچ، چهار پنج بازیکن عالی ما هم از این تیم رفتند که دو تن از آنها در بازی گذشته مقابل بادران بازی کردند. دو سه نفر هم به بوشهر رفتند. داشته‌های ما همین است. ممنون بچه‌ها هستم که با 250 میلیون تومانی که به همه آنها رویهم داده شده، در مقابل تیمی که هفت هشت میلیارد تومان خرج کرده خوب ظاهر شدند و همین تساوی هم برای ما برد محسوب می‌شود(!) ما بذری نکاشته ایم که بخواهیم الان درو کنیم. من هم از روز اول گفتم نیامده ام که شق‌القمر کنم. از روزی هم که آمده ام ممنون خدا هستم که 18 امتیاز گرفته ایم ولی ما اگر دو فوروارد تمام کننده آورده بودیم حال و روز تیممان اینطور نمی شد. با این حال به قول شاعر: «چار دینار جهان پوشش عیبِ کهن است؛ منِ بیچاره ندارم همه عیبی به من است» اگه پول بود و یار آورده بودیم این مکافات‌ها را نداشتیم. 
همین ابراهیم صالحی را هم که در اواخر نیم فصل به تک ستاره تیم شما تبدیل شده بود نمی‌توانستید حفظ کنید؟
خب ما پولی نداشتیم که او را حفظ کنیم. تیم بادران به او 200 میلیون تومان پول داد در حالی‌که ما 10 میلیون هم نداشتیم به او بدهیم. 
بهرحال باید به هر قیمتی که شده ستاره تیم در نیم فصل حفظ می‌شد. چون بحث سقوط و بقای تیم در میان بود. اینها که دیگر تقصیر من نیست. خاک بر سر کسی که بیشتر از صاحب عزا دلش بسوزد. 
از سفر به عمان راضی هستید؟
بله صد درصد راضی هستیم. چندتا از بچه‌ها آنجا پخته شدند و بازی‌ها مثل یک اردو برای تیم ما بود. ولی خب متأسفانه قول دادند یک پول خوبی به این تیم کمک کنند که هنوز خبری نشده و امیدواریم جناب آقای باران چشمه، به عهدشان وفا کنند. 
پس هنوز هیچ پولی به باشگاه تزریق نشده؟ شنیده شده بود که اخیراً به تیم فجر کمک مالی شده. 
آقای کامیاب که خدا اجرش بدهد 250 میلیون برای این تیم خرج کرده که این پول برای اینهمه بازیکن نفری 5-6 میلیون بیشتر نمی شود. 
در مورد سفر شما به عمان، قرار بود غیر از پولی که قرار است تزریق شود، بازی‌های فجر هم به گونه‌ای تنظیم شود که لطمه‌ای به این تیم نخورد. اما عدالت در استراحت‌های بین بازی‌های فجر و رقبایش رعایت نشد. 
نه به هیچ عنوان ربطی به این مسئله نداشت (!) اصلاً یک درصد هم لطمه‌ای به تیم ما نزد. آنهایی که این حرف‌ها را می‌زنند می‌خواهند موج منفی بدهند (!) بعد از یک عمر گدایی، شب جمعه را بلدم چکار کنم (!) 
شما وقتی برای بازی با سپیدرود به رشت رفتید، سه روز قبل از آن بازی در قائمشهر با نساجی یک دیدار سنگین را پشت سر گذاشته بودید. در حالی که سپیدرود 5 روز قبل از بازی با فجر، باز هم در رشت به میدان رفته بود؛ همین‌طور در دیگر بازی عقب افتاده برابر نفت مسجدسلیمان هم حریف یک روز بیشتر از فجر استراحت کرد. این تفاوت فاحش چطور می‌تواند در نتیجه بازی‌ها و ثبت این دو شکست بی تأثیر باشد؟
سه روز استراحت داشته باشیم، هیچ ربطی به باخت ما ندارد (!) ما در آن روز هم اگر دو تعویض اجباری نداشتیم بازی را نمی باختیم. 
خب فکر نمی کنید مصدومیت همین بازیکن‌ها هم ارتباط مستقیم با انجام دو بازی سنگین در کمترین فاصله زمانی آنهم در زمین‌های گل آلود شمالی داشت؟
نه نه نه. الان لیگ برتر سه روز سه روز بازی برگزار می‌شود. این حرف‌ها کدام است؟ این حرف‌ها تمام شد. این حرف‌ها مال کسانی هست که موج منفی می‌دهند. 
ولی خود شما هم به این وضعیت معترض بودید! خودتان گفتید به ما قول داده بودند که بازی‌ها با فاصله زمانی مناسب برگزار شود اما این اتفاق نیفتاد! مگر شما به این وضعیت معترض نبودید؟
شما نمی توانید حرف توی دهن من بگذارید (!) حتی اگر چنین حرفی را زده بودم الان زیر بارش نمی‌رفتم(!) من گفتم مسئولان محترم قول داده بودند که بازی‌های ما را 5 روز 5 روز بگذارند ولی این کار را نکردند و با اینکه این کار را نکردند ولی ما هم ضرری نکردیم (!!)
اما هر دو بازی عقب‌افتاده را با همین شرایط باختیم و خودتان هم معترض بودید اما الان می‌گویید با این شرایط مشکلی ندارید. خب حالا در مورد بردن بازی‌ها به دستغیب بگویید. به نظر می‌رسد دستغیب شرایط مطلوبی ندارد و از این نظر که فشار تماشاچی آنطور که باید و شاید بر حریفان وارد نمی شود، از آوردن بازی‌ها به دستغیب چندان فایده ای به تیم نرسیده. خیال ندارید به حافظیه برگردید؟
بدترین چیز زمین حافظیه است. ما 11 باخت (!) در زمین حافظیه آوردیم. 
طبق آمار در این فصل فجر فقط 7 بازی در حافظیه انجام داده و 4 تا را باخته که آنها هم به‌جز یکی، با حضور شما نبوده!
نه حافظیه هموار نیست. و اگر تیم هایی مثل اکسین و بادران در زمینی مثل حافظیه مقابل ما قرار می‌گرفتند شرایط بهتری داشتند. آن سر قضیه را هم در نظر بگیرید. 
خب حالا هفت بازی باقی مانده. چقدر امید به بقا دارید؟
خیلی سخت است. بازی‌ها خیلی سخت است و تیم ضعیف دیگر وجود ندارد. تیم فجر باید با چند مهره تقویت می‌شد که نشد. در مقابل بادران هم در بازی یکطرفه (!) که سه‌چهار گل باید می‌زدیم صفر صفر شد. 
خب در این بی بازیکنی، آیا بازیکن‌های مصدوم مثل صادقی و حامد حیدری و بقیه به بازی‌های آینده می‌رسند؟
نه مصدوم‌هایمان هم فکر نمی‌کنم برسند. جوکار که صلیبی پاره کرد. جلالی مینیسک پاره کرد. صادق صادقی فتقش را عمل کرد. آقای صالح خلیل آزاد و آقای مهدی کریمیان هم به‌دلیل فحاشی تماشاگران قهر کردند و رفتند. حیدری هم قوزکش شکسته و فکر می‌کنم بعد از عید به تیم برگردد. رضا مرادی هم فکر نمی کنم به بازی با خیبر برسد. 
در مجموع با توجه به صحبت‌های سرمربی فجری ها، به نظر نمی‌رسد که تحول آنچنانی را در بازی‌های باقی مانده فجر شاهد باشیم. نه در تفکرات مربیان، نه در وضعیت استادیوم، نه در شرایط برگزاری مسابقات و نه در مورد وضعیت مالی. بدین ترتیب فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم چه خواهد شد و اتفاقات فوتبال آیا بالاخره روی خوش به فجر نشان می‌دهد و فجر در لیگ دسته اول باقی می‌ماند؟

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی