[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۲
  • دوره جدید

فعالیت۱۳هزار تشکل کارگری وکارفرمایی، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار، با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار و ۴۰۳ تشکل کارگری و کارفرمایی در سطح کشور، از ثبت ۳۰ تشکل صنفی در حرفه خبرنگاری، روزنامه‌نگاری و رسانه خبر داد.
فرزاد یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تأکید بر این‌که توسعه کمی‌وکیفی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، نقش به‌سزایی در رونق تولید و اقتصاد کشور دارد، اظهار داشت: برنامه‌ها و اولویت‌های اداره کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی، توسعه‌ کمی‌وکیفی و همچنین قدرتمندشدن تشکل‌های کارگری و کارفرمایی با هدف تأثیرگذاری تشکل‌ها در رونق تولید به عنوان بازوان بنگاه‌های اقتصادی است.  
وی ادامه داد: در حال حاضر، تعداد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در سطح کشور ۱۳ هزار و ۴۰۳ تشکل است که این تعداد نسبت به سال ۹۲، رشد ۶۹ درصدی داشته است.
مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برای حمایت از اصحاب رسانه، روزنامه‌نگاران و خبرنگاران نیز بیش از ۳۰ تشکل صنفی در حرفه خبرنگاری، روزنامه‌نگاری و رسانه در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به ثبت رسیده و ما به دنبال توسعه تشکل‌ها در این حرفه در سطح کشور هستیم.
یوسفی تأکید کرد: هر زمان تشکل‌های ما توسعه پیدا کرده و آموزش‌های لازم به آن‌ها ارائه شد، شاهد حضور فعال آنان در تصمیم‌گیری‌های دولت در جلسات شورای‌عالی کار، شورای‌عالی حفاظت فنی،  شورای‌عالی تأمین اجتماعی و همچنین حضور با اقتدار نمایندگان تشکل‌ها در عرصه‌های بین‌المللی مانند سازمان بین‌المللی کار بوده‌ایم.
وی با بیان این‌که دولت امروز با توجه به شرایط کنونی، بیش از همیشه نیاز به ارتباط و تعامل تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد دارد، گفت: به همین منظور دولت در تصویب نامه‌ها و بخشنامه‌‌هایی که به تمامی ‌وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌‌های‌ دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی ‌و استانداری‌‌های‌  سراسر کشور صادر می‌کند، بر لزوم بهره‌گیری از نظرات تشکل‌های کارگری و کارفرمایی تأکید کرده است.
مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مکاتباتی را با سایر وزرا برای بهره‌گیری و استفاده از ظرفیت تشکل‌های‌کارگری و کارفرمایی داشته است و همچنین از افراد باتجربه و توانمند تشکل‌های کارگری و کارفرمایی مشاورینی را منصوب خواهد کرد.
یوسفی با بیان این‌که اکنون بهترین دوره‌ای است که تشکل‌های کارگری و کارفرمایی می‌توانند از موقعیت کنونی نهایت استفاده و بهره‌مندی را برای پیگیری مطالبات خود به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان داشته‌باشند، افزود: دولت همکاری و تعامل زیادی با شرکای اجتماعی با رویکرد تقویت سه جانبه‌گرایی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی