[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۲
  • دوره جدید

زیرساخت‌های ورزشی فیروزآباد مناسب است، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان فیروزآباد در جمع اهالی ورزش این شهرستان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، زیرساخت‌های مناسبی در حوزه ورزش در این شهرستان مهیا شده است. به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، سیدکمال علوی که در جلسه اهالی ورزش فیروزآباد سخن می‌گفت، با بیان اینکه مدیر کل ورزش و جوانان استان به صورت جهادی در توسعه ورزش عمل می‌کند، افزود: با تلاش‌های کامیاب، زیرساخت‌های مناسبی برای ورزش فیروزآباد مهیا شده که در تاریخ این شهرستان بی نظیر بوده است.
وی با بیان اینکه در اوضاع کنونی شرایط تخصیص اعتبار برای کشور بسیار دشوار است، تصریح کرد: سال گذشته بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان برای ورزش این شهرستان اعتبارات مالی اختصاص داده شده است که هرچند نسبت به تکمیل فضای ورزشی نیاز بیشتری به منابع مالی بوده؛ اما در مقایسه با سایر حوزه‌های شهرستان قابل قبول است.
علوی با بیان اینکه میزان اعتبارات سه درصد نفت و گاز در حوزه ورزش کاهش چشمگیری داشته است، اظهار داشت: مطالبات و درخواست‌ها در تمام سطوح پراکنده است که بخشی از آن هم مربوط به ورزش و جوانان است. با توجه به اینکه اعتبارات باید به طور مساوی در همه حوزه‌ها تقسیم شود؛ اما خوشبختانه پروژه‌های ورزشی خوبی در شهرستان فیروزآباد ساخته شده یا در حال احداث است که به طور یقین تا پایان سال جاری فضای ورزشی این شهرستان رشد خیلی خوبی خواهد داشت.
فرماندار فیروزآباد درباره وضعیت فعلی پروژه‌های ورزشی فیروزآباد توضیح داد و گفت: سالن بایگان با تمام مشکلاتی که داشته است خوشبختانه در مرحله آماده سازی بوده و به همراه زمین چمن مصنوعی الفتح در هفته دولت امسال به بهره برداری می‌رسد و زمین چمن بزرگ میمند، زمین چمن مصنوعی کوچک زیتون و جای دشت در حال احداث هستند که تلاش می‌گردد برخی از آنها تا پایان سال به بهره برداری برسد. همچنین زمین چمن مصنوعی کوچک احمد آباد و روزه دان به تازگی شروع به کار کرده و مشکان و آب گل هم در حال دریافت مجوز زمین هستند.
علوی با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی فیروزآباد افتخار این شهرستان محسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: با تمام کمبودها و محدودیت‌هایی که دارند از نیروهای توانمند ورزشی استفاده کرده و تلاش می‌کنند در بحث آموزش و جذب جوانان به میادین ورزشی از بیشترین فرصت‌ها استفاده کنند. به همین خاطر برای تأسیس باشگاه تیراندازی از سه درصد اعتبارات نفت استفاده کرده تا کمکی به حوزه ورزش انجام گیرد؛ زیرا برای بحث اوقات فراغت نوجوانان و جوانان هرچه برای ورزش هزینه کنیم، به سرمایه‌های ملی افزوده ایم.
وی در ادامه گفت: انتظار می‌رود کارخانه‌های تولیدی بزرگ که در این شهرستان فعالیت می‌کنند، به عنوان حامیان مالی ورزش این شهرستان وارد عمل شوند و حتی خود این شرکت‌های تولیدی برای بهتر دیده شدن می‌توانند یک تیم ورزشی را با نام خودشان وارد ورزش کشور کنند.
سیدکمال علوی با بیان اینکه در چهار سال گذشته توجه ویژه ای به توسعه زیرساخت‌های ورزشی فیروزآباد صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: جامعه ورزشی این شهرستان و قهرمانان آن تاکنون مدال‌های خوشرنگی را در میادین داخلی و بین‌المللی کسب کرده اند که امیدوارم در آینده و با رشد سرانه ورزشی شاهد کسب افتخارات دیگری برای مردم این منطقه باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی